Як захворювання щитовидної залози можуть призвести до випадання волосся і як його лікувати?

чи відновлюється волосся після лікування щитовидної залози

Щитовидна залоза – один із найбільших органів ендокринної системи. Її основна функція полягає у виробленні двох гормонів: трийодтироніну (Т3) та тетрайодтироніну (тироксину, Т4). Від інтенсивності роботи щитовидки залежить більшість обмінних процесів організму, функціональність нервової та серцево-судинної системи, фізичний розвиток та емоційний статус людини.

Щитовидна залоза впливає на білковий, жировий та вуглеводний обмін. При будь-яких порушеннях цього органу збої відбуваються у всьому організмі, що характеризується неконтрольованою зміною маси тіла, погіршенням когнітивних функцій (пам’ять, інтелект, розумова працездатність), нестабільним психоемоційним станом. Також встановлено такий взаємозв’язок як випадання волосся та щитовидна залоза. Рясне випадання спостерігається при гіперактивності залози (гіпертиреозі), а при гіпотиреозі (зниженій активності) шкіра голови і саме волосся стає сухим і ламким.

Як дізнатися, що ваше випадання волосся пов’язане з проблемами щитовидної залози

Випадання волосся через щитовидну залозу називають андрогенною алопецією. При низькому синтезі гормонів Т4 і Т3 більшість фолікулів залишається у фазі спокою, і на місці волосків, що випали, не з’являються нові. При гіпотиреозі випадання волосся характерне:

 • дифузне прогресуюче витончення;
 • рівномірне випадання по всій поверхні голови, без утворення осередків;
 • можливий хвилеподібний перебіг, коли ремісії змінюються періодами інтенсивного випадання незалежно від навколишніх факторів;
 • при різному ступені тяжкості випадання може переважати в лобно-тім’яній та верхньо-скроневій областях.

Зрозуміти, чи пов’язане випадання волосся зі щитовидною залозою, можна за станом волосся на тілі та бровах: вони також можуть стоншуватися або не рости.

Встановити чи точно пов’язано випадання волосся та щитовидна залоза у разі допоможе ендокринолог. Звернутися до фахівця рекомендується за таких симптомів:

 • швидка стомлюваність;
 • загальна слабкість;
 • підвищена сонливість;
 • зниження концентрації;
 • погіршення пам’яті;
 • збільшення маси тіла;
 • набряки обличчя та кінцівок.

Відвідування ендокринолога та здавання аналізів обов’язкові, якщо випадає волосся після видалення щитовидної залози.

випадає волосся при хворобі щитовидної залози

Як біотин та лікування щитовидної залози можуть повернути волоссю красу

Клінічні дослідження (1) підтверджують профілактичні та терапевтичні властивості біотину щодо волосся, шкіри та нігтів. Цей жиророзчинний вітамін має на організм комплексну дію:

 • регулює роботу сальних залоз, захищаючи шкіру від дерматологічних і трихологічних захворювань, які нерідко є причиною випадання волосся, їх сухості та ламкості;
 • відіграє важливу роль у виробництві енергії в корінні волосся (є важливим ферментом для роботи мітохондрій – клітин, що виробляють енергію);
 • бере участь у білковому та вуглеводному обміні;
 • позитивно впливає на нервову систему, знижуючи сприйнятливість організму до стресу;
 • регулює рівень цукру в крові;
 • нормалізує роботу щитовидної залози, сприяє усуненню гормонального дисбалансу.

Разом із прийомом біотину рекомендується контролювати рівень гормонів: випадання волосся при хворобі щитовидної залози можна зупинити шляхом корекції роботи органу.

Від проблем щитовидної залози до перешкод біотину: як зберегти своє волосся

Нестача біотину і хвороби щитовидної залози входять до списку найпоширеніших причин алопеції. Ендокринна система регулює всі метаболічні процеси в організмі, а недостатнє вироблення гормонів може викликати серйозні проблеми з волоссям – сухість, ламкість, витончення. Для профілактики випадання при хронічних захворюваннях щитовидки рекомендується:

 • додати біотин у раціон у вигляді яєць, горіхів, насіння, цільнозернових круп;
 • збалансувати меню, відмовитися від дієт та голодувань;
 • ввести в раціон продукти з високим вмістом вітамінів Д і Е, кальцію, цинку, заліза, селену або отримувати їх з вітамінно-мінеральних добавок;
 • контролювати рівень стресу, приймаючи вітамін В6 чи рекомендовані лікарем заспокійливі препарати;
 • приділяти достатньо часу фізичним навантаженням та відпочинку на свіжому повітрі;
 • користуватися якісним домашнім доглядом та послугами б’юті-майстрів.

Проблеми випадання волосся при захворюваннях щитовидної залози потребують професійної допомоги ендокринолога, корекції гормонального балансу.

випадає волосся при раку щитовидної залози

Щитовидна залоза порушує ріст волосся: лікування за допомогою біотину

Якщо випадає волосся після видалення щитовидної залози або на фоні порушень її функцій, прийом біотину допомагає мінімізувати неприємні симптоми.

Біотин у невеликій кількості синтезується організмом, міститься в яйцях, горіхах, бобових, нешліфованому рисі. Для ефективнішого усунення дефіциту нутрієнта рекомендується одержувати його у формі добавок. Препарат Biotebal, головна діюча речовина якого – біотин, сприяє лікуванню та профілактиці захворювань, викликаних дефіцитом біотину: захворювання шкіри, нігтів, волосся. Одна таблетка Biotebal містить 5 мг біотину.

Користь біотину: дослідження

Функція біотину у синтезі білка, у виробництві кератину, у метаболічних процесах організму пояснює його внесок у здорове зростання волосся. На підставі дослідження (2), в якому брало участь 541 представниць жіночої статі віком від 9 до 92 років, встановлено, що прийом біотину має низку позитивних ефектів:

 • усуває сухість шкіри, знижує прояв лупи та себореї;
 • скорочує відсоток волосся, що знаходиться у фазі телогену (випадання);
 • продовжує фазу анагену (активного зростання);
 • сприяє зміцненню цибулин;
 • активізує поділ фолікули для утворення стержня;
 • усуває синдром волосся, що не розчісується.

Мета аналіз досліджень взаємозв’язку біотину та алопеції підтверджує, що у 35% жінок, які зіткнулися з патологічним випаданням, є дефіцит мікронутрієнта.

випадання волосся із-за щитовидної залози у жінок лікування

Випадання волосся шукайте причину в щитовидній залозі: рекомендації та лікування

Випадання волосся – досить поширена трихологічна проблема. Патогенез алопеції пов’язують зі стресами, гіповітамінозом та ендокринними порушеннями. Для визначення точної причини стану та складання комплексного плану лікування необхідна консультація трихолога та ендокринолога. Якщо встановлено, що випадання волосся через щитовидну залозу, призначається терапія:

 • препарати для контролю вироблення гормонів для відновлення гормонального балансу;
 • процедури відновлення життєвого циклу волосся;
 • корекція способу життя та раціону;
 • вітамінотерапія.

Функціональність щитовидної залози та стан волосся взаємопов’язані: при відновленні гормонального фону андрогенна алопеція має добрі прогнози.

випадання волосся із за щитовидної залози що робити

Видалена щитовидна залоза та випадання волосся: що робити?

Більшість людей стикаються з тим, що випадає волосся після видалення щитовидної залози. Після лобектомії (видалення 1 долі) або повної тиреоїдектомії гормони не виробляються або синтезуються в недостатньому обсязі. Це не може не вплинути на стан організму в цілому і звичайно на локони. Як зупинити випадання волосся при захворюванні щитовидної залози? Рекомендації ендокринологів:

 • проводити замісну гормонотерапію, що призначається фахівцем;
 • приділяти увагу догляду за волоссям, використовуючи якісну косметику;
 • проводити процедури для стимуляції росту волосся – мезотерапію, озонотерапію, електростимуляцію, лазерну терапію, плазмоліфтинг, масажі.

Важливим критерієм для підтримки здоров’я волосся у людей з видаленою щитовидною залозою є вітаміни та мінерали. У 62% вітамінотерапію використовують у комплексах для лікування телогенового випадання (3). Особливе місце серед вітамінів займає біотин. Отримати добове дозування нутрієнта можна з однієї таблетки Biotebal: вона містить 5 мг основної діючої речовини.

Якщо при захворюванні щитовидної залози випадає волосся, вирішити проблему косметичними доглядовими засобами та навіть професійними процедурами для зростання та зміцнення неможливо. Для отримання результату, а саме повного лікування андоренної алопеції, необхідний контроль гормонів Т3 і Т4, а також підтримання щитовидної залози вітамінами, збалансованим раціоном і відсутністю стресів.

Список використаних джерел

 1. (1)Натуральні добавки для волосся: біотин і колаген Ван Віклін, Шерон Енн
 2. (2) Огляд використання біотину для Deepa від випадіння волосся П. Патель; Шейн М. Свінк; Леслі Кастело-Соччіо
 3. Переосмислення біотинової терапії захворювань волосся, нігтів і шкіри Шарі Р. Ліпнер, доктор медичних наук, доктор філософії
 4. (3)Використання вітамінів і мінералів у лікуванні випадіння волосся: перехресне опитування серед дерматологів у Саудівській Аравії Тамер Мубкі
 5. Натуральні добавки для волосся: біотин і колаген Шерон Енн, Ван Віклін

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
як зупинити випадання волосся у літньому віці у жінок
У якому віці починається випадання волосся і як із цим боротися?
В нормі випадання волосся у ранньому віці складає до 100 одиниць на день. Це нормальний фізіологічний процес, пов'язаний із життєвим циклом локонів, який ділиться на три фази...
Читати більше
догляд за волоссям при випаданні
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
біотин для росту волосся ціна
Як приймати біотин для прискорення росту волосся
Темпи росту волосся залежать від різних факторів. Якщо почалося випадіння чи стоншення, з’явилися сухість і ламкість, потрібно позбутися дефіциту мінералів та вітамінів.
Читати більше
Як боротися з випадінням волосся після куріння та при відмові від куріння?
Куріння негативно впливає на організм в цілому і волосся не виняток. Взаємозв'язок куріння та випадання волосся вже доведено численними науковими дослідженнями (1).
Читати більше
дозування біотину при випаданні волосся яке потрібно
Як біотин працює проти випадіння волосся
Проблеми з волоссям (випадіння, посіченість, стоншення) виникають з різних причин. Основні – незбалансоване меню, стреси, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання, шкідливі звички.
Читати більше
які вітаміни найкраще підходять для відновлення волосся
Які вітаміни допомагають відновлювати волосся після хімічної завивки
Пружні, об’ємні кучері – мрія багатьох жінок. Якщо природа не наділила вас ними, можна зробити хімічну завивку.
Читати більше