Які вітаміни допомагають відновлювати волосся після хімічної завивки

які вітаміни найкраще підходять для відновлення волосся

Пружні, об’ємні кучері – мрія багатьох жінок. Якщо природа не наділила вас ними, можна зробити хімічну завивку. Але не поспішайте проводити процедуру, попередньо детально не вивчивши всі її переваги та недоліки, правила догляду після «хімії». Завивка є досить травматичною процедурою, підходить не всім. Розглянемо плюси та мінуси перманенту (так ще називають хімічну завивку) , особливості догляду за волоссям та запобіжні заходи.

хороші вітаміни для росту і відновлення волосся

Чому волосся страждає від перманенту

Перманентна завивка передбачає використання спеціалізованих формул, що можуть сушити волосся, робити його тьмяним та загалом погіршувати стан. Якщо волосся ламке та ослаблене, можливо, перманент проводити зарано, спочатку краще зробити процедури з відновлення локонів. Все в нормі? У цьому разі обирайте хорошого майстра та робіть перманент із застосуванням якісної косметики. Обов’язково підберіть професійний догляд після процедури, аби мінімізувати негативні наслідки для волосся.

Вітаміни для здоров’я волосся після перманентної завивки

Волосся після хімічної завивки випадає досить часто. Проблема виникає внаслідок агресивного впливу та використання спеціальних хімічних речовин. Локони стають слабкими, їхня структура змінюється та виникає необхідність професійного догляду. Відразу потрібно виключити вітамінодефіцити. Стан волосся може погіршуватись, якщо в організмі не вистачає біотину, вітамінів А, В, С, Е та F, проблеми точно будуть. Для здоров’я волосся потрібні:

 • Біотин. Він покращує структуру, стимулює продукцію колагену, зміцнює цибулини, активізує ріст, допомагає при випадінні, втраті блиску та підвищує густоту волосся. Вітамін забезпечує нормальну роботу сальних залоз та попереджає себорею.
 • Вітамін А. Потрібен для росту та еластичності, позитивно впливає на структуру волосся та нормалізує продукцію себуму.
 • Вітамін С. Покращує тонус судин, зміцнює стрижень, створює ефективний імунний бар’єр.
 • Вітамін D3. Нормалізує роботу фолікулів, зупиняє алопецію, бере участь у засвоєнні кальцію та відновлює гормональний баланс.
 • Вітамін F. Насичує стрижень корисними мінералами, підвищує його стійкість до агресивного впливу середовища та зовнішніх факторів.

Вітаміни можна приймати для відновлення волосся в комплексі та окремо. Почніть із біотину, особливо якщо через його дефіцит волосся стало слабким, ламким та випадає. Препарат «Біотебал» містить у своєму складі біотин, 5 мг діючої речовини, що є добовою нормою.

Домашній догляд після завивки

Для відновлення шкіри голови після завивки потрібно використовувати спеціальні засоби. Якщо локони до процедури були ідеально здоровими та міцними, перманент може негативно вплинути на їхній стан – спровокувати появу сухості, ламкості та втрату блиску. Головне завдання після хімії – дати волоссю достатньо зволоження та поживних речовин.

Бальзам та кондиціонер для волосся стануть чудовим доповненням до регулярної рутини догляду за волоссям. Додатково потрібні зволожуючі спреї, ефективний термозахист, сироватки, що не потрібно змивати.

комплекс вітамінів для відновлення волосся

Як вибрати комплекс вітамінів для відновлення волосся після завивки

Засоби для перманенту бувають гелевими, рідкими та пінними. Останній варіант майстри вважають найбезпечнішим та найсучаснішим, гелеві формули використовують на окремих зонах (а не по всій голові), рідкі – найбільш поширений варіант. Але, незалежно від форми випуску, у складі будуть агресивні компоненти, здатні змінювати структуру волосся.

Для пористого довгого волосся після хімії варто вибирати лужні засоби догляду, при сильному стоншенні рекомендовані формули з амінокислотами, протеїнами та вітамінами. Аби отримати шовковисті, пружні кучері, зупиніться на догляді з фруктовими кислотами. Також для зміцнення волосся зсередини можна додати біотин, який ще називають «вітаміном краси». Біотебал містить у своєму складі 5 мг біотину та показаний для лікування й профілактики захворювань волосся, шкіри та нігтів, спричинених дефіцитом біотину.

вітаміни для відновлення пошкодженого волосся

Перманентна завивка: переваги та недоліки

Перманентна завивка має свої переваги та недоліки. Її плюси:

 • Незначне підсушування шкіри голови дозволяє збільшити інтервали між процедурами миття волосся.
 • Відсутні обмеження за типами фарбування.
 • Кучері тримають форму навіть за умови високої вологості повітря.
 • Є можливість робити завивку тільки на корені, а не на всю довжину волосся.
 • Доступна вартість процедури, часто робити її не знадобиться.

Завивати можна волосся будь-якої довжини, результати будуть довготривалими. У деяких клієнтів після перманенту виникає ефект «неохайності» волосся. Інший важливий момент – за локонами потрібно ретельно доглядати. Вибирайте спеціальну косметику, регулярно використовуйте маски та сироватки.

Хімічна завивка дозволяє отримувати пружні та гарні кучері. Аби процедура була мінімально травматичною для волосся, не викликала випадіння та стоншення, використовують перевірені препарати для завивки. Після процедури потрібен делікатний догляд, використання косметики за типом волосся (маски, бальзами, шампуні, спреї, сироватки).

Література

 1. Biotin Deficiency in Telogen Effluvium: Fact or Fiction? Abdel Rahman SH, Mohammed Salem R, Hassan Sabry J. J Clin Aesthet Dermatol. 2020 Mar;13(3):37-40. Epub 2020 Mar 1.
 2. Biotin: overview of the treatment of diseases of cutaneous appendages and of hyperseborrhea. Piraccini BM, Berardesca E, Fabbrocini G, Micali G, Tosti A. G Ital Dermatol Venereol. 2019 Oct;154(5):557-566. doi: 10.23736/S0392-0488.19.06434-4.
 3. Comparative evaluation between two nutritional supplements in the improvement of telogen effluvium. Sant’Anna Addor FA, Donato LC, Melo CSA. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2018 Sep 10;11:431-436. doi: 10.2147/CCID.S173082. eCollection 2018.
 4. Hair Loss in Patients with Gastroparesis: A Sign of Nutritional Deficiency in Gastroparesis? Silver PJ, Coles MJ, Heath CR, Parkman HP. Dig Dis Sci. 2023 Apr;68(4):1397-1402. doi: 10.1007/s10620-022-07803-2. Epub 2023 Feb 28.
 5. The Efficacy and Safety of Dr. SKS Hair Booster Serum (a Cocktail of Micronutrients and Multivitamins) in Adult Males and Females With Androgenetic Alopecia: An Open-Label, Non-randomized, Prospective Study. Khare S. Cureus. 2023 Apr 11;15(4):e37424. doi: 10.7759/cureus.37424. eCollection 2023 Apr.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
навесні почало сильно випадати волосся що робити
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
догляд за волоссям при випаданні
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
Різні типи волосся: як обрати догляд, що підходить саме вам
Здорове густе волосся здатне прикрасити будь-яку жінку, незалежно від віку та типажу.
Читати більше
андрогенне облисіння у жінок
Що потрібно знати про жіноче облисіння і як з цим боротися
З проблемою втрати волосся жінки стикаються на будь-якому етапі життя, незалежно від віку. У нормі щодня втрачати до 100 волосків на день: це природний фізіологічний процес, пов'язаний із циклом зростання локонів.
Читати більше
андрогенне облисіння у жінок
Ознаки жіночого облисіння та види лікування
Стереотип про те, що чоловіки частіше страждають від облисіння, зруйновано. Ознаки облисіння у жінок зустрічаються нерідко, але більшість із них сприймають цей факт...
Читати більше
комплекс для зміцнення волосся
Біотин й інші вітаміни: найкращі комплекси для зміцнення волосся
Волосся є дзеркалом стану здоров’я загалом. Якщо його вигляд різко та помітно погіршився, почалося випадіння, порушилася структура стрижня, необхідно зрозуміти причину такого погіршення.
Читати більше