Вітаміни для зміцнення волосся

які вітаміни пити для зміцнення волосся

Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку. Трихологи рекомендують комплексно підходити до вирішення проблеми: здавати аналізи на дефіцити вітамінів та мікроелементів, коригувати раціон, звички та спосіб життя.

Погіршення стану волосся може бути спричиненим нестачею корисних вітамінів та мікроелементів, важливих для нормального росту, густоти та загального вигляду волосся. При неповноцінному раціоні харчування, дефіцит вітамінів може зустрічатися частіше, адже з їжі вітаміни не надходитимуть у достатній добовій кількості.

Що рекомендують приймати лікарі для покращення стану волосся:
– біотин та інші вітаміни групи В
– вітамін А, С, Е та Д

Норми прийому залежать від віку, фізичної активності, стану здоров’я. При наявності хронічних захворювань, неправильній роботі ШКТ, діагностованій анемії та гормональних порушеннях, з великою вірогідністю можуть виникати проблеми з повним та правильним засвоєнням вітамінів та мікроелементів.

вітаміни для росту та зміцнення волосся

Випадає волосся: які вітаміни пити

Основні мікроелементи, вітаміни для зміцнення коренів та росту волосся:

  • Біотин – активізує синтез власного колагену. Компонент відповідає за темпи росту, блиск та попереджає січення [2];
  • аскорбінова кислота – необхідна для синтезу колагену. Коли недостатньо вітаміну С, волосся погано росте, стає тонким та слабким;
  • кобаламін – активує сплячі фолікули, прискорює зростання, є дієвою профілактикою січення та зміцнює стрижень;
  • фолієва кислота – або В9. Приймає безпосередню участь у метаболічних процесах, синтезі енергії;
  • вітамін D – нормалізує стан гормональної, імунної, ендокринної систем. Якщо волосся випадає зонально, потрібно пройти скринінг на аутоімунні патології. Вони можуть викликати атаку фолікулів власними захисними клітинами організму. Вітамін Д3 значно покращить ситуацію;
  • омега-3 – жирні кислоти прискорюють ріст волосся, допомагають при випадінні, вирішують проблеми зуду і сухості;
  • мідь – її дефіцит зустрічається не дуже часто, але можливий. Додатковий прийом мікроелементу активізує процеси кровотворення та зміцнює корені;
  • цинк – його дефіцити провокують активне випадіння. Прийом добавки дозволяє накопичувати у тканинах білок, запобігає ламкості, витонченню, має регенеруючу дію та чинить антиоксидантний вплив;
  • протеїн – структурна складова стрижня. Білкові протеїнові волокна руйнуються під впливом сонячних променів, гарячого повітря і стайлінгових засобів.

Хороший засіб для зміцнення, росту волосся на тлі дефіциту біотина [1] – «Біотебал», його основна складова – біотин, що стимулює синтенз колагену, впливає на процеси кератинізації, допомагає при січенні, ламкості та сезонному випадінні волосся. По результатам маркетингових досліджень, що проводились у Польщі, 93% серед опитаних жінок дали позитивний відгук після використання “Біотебал”. Наразі продукт можна придбати в аптеках України.

найефективніші вітаміни для зміцнення волосся

Чи можна приймати вітаміни від випадіння волосся та інші моновітаміни одночасно? Звісно: наприклад, біотин та Д3 – чудова команда.

Одночасно з біотином можна приймати магній, що може покращити засвоєння біотину. Також біотин добре комбінується з вітамінами В5, В9 и В12, С, РР. [8].

Вітаміни для зміцнення волосся на голові

Вітаміни для зміцнення волосся повинні помітно покращувати стан локонів, робити їх міцними, блискучими, шовковистими, зупиняти випадіння. Важливо точно визначити першопричину проблеми та вирішити її. Це може бути дефіцит біотину, наслідки стресу чи хронічного захворювання.

Основні рекомендації та особливості прийому вітамінів для зміцнення коріння волосся:

  • якщо випадіння має сезонний характер, приймайте біотин та вітаміни групи В;
  • при захворюваннях ШКТ, хронічній втомі, нервових розладах, гормональному дисбалансі потрібно працювати з першопричиною;
  • для зміцнення коріння волосся корисно втирати вітаміни безпосередньо у шкіру голови. Вітаміни А та Е на олійній основі можна використовувати в самостійному вигляді, додавати до шампуню чи домашньої маски;
  • нікотинову кислоту використовують після миття – вміст 1-2 ампул втирають у корені та дають час увібратися. Речовина ефективна при випадінні, проте може викликати побічні ефекти – свербіж, сухість, лупу. Слідкуйте за індивідуальною реакцією.

Які вітаміни потрібні для росту волосся

Насамперед потрібні вітаміни групи B [6], що відповідають за темпи росту волосся. Якщо в організмі їх недостатньо, цибулини стануть слабкими та почнеться випадіння. Обов’язково потрібні: біотин, селен, мідь, біотин, цинк, марганець, вітаміни А та Е.

Добре, якщо вітаміни для зміцнення волосся на голові буде обирати трихолог. Він проведе дослідження, виявить причини проблем з випадінням. Можливо, корисними будуть процедури на кшталт біоревіталізації.

найефективніші вітаміни для росту та зміцнення волосся

В яких продуктах містяться вітаміни для волосся

Вітаміни для зміцнення волосся, відновлення структури можна отримувати разом з їжею:

найкращі вітаміни для росту та зміцнення волосся

Висновки

Зміцнення волосся вимагає належного догляду та правильного харчування. Вітаміни та мінерали, зокрема біотин, вітаміни групи В, А, Е, С, мідь, цинк, селен і Омега-3, відіграють важливу роль у підтримці здоров’я волосся.На тлі дефіциту біотину варто звернути увагу на «Біотебал». Препарат містить біотин у кількості 5 мг (рекомендована добова доза). Для зміцнення волосся потрібно приймати 1-2 таблетки щодня протягом 4 тижнів та довше. Раніше препарат був доступний тільки на польському ринку, тепер є і в Україні.

Література

  1. Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss.
  2. Hira Saleem, Brittany Simpson, 2021 Aug 14, Biotinidase Deficiency.
  3. James L. Mills, MD, MS. Strategies for Preventing Folate-Related Neural Tube Defects Supplements, Fortified Foods, or Both? //JAMA. – 2017.
  4. Lipner S.R., Scher R.K. Biotin for the treatment of nail disease: what is the evidence? J Dermatolog Treat. 2017.
  5. Patel D.P., Swink S.M., Castelo-Soccio L., A review of the use of biotin for hair loss. Skin Appendage Disord. 2017.
  6. Dan Brennan, MD. Health Benefits of Vitamin B6 //WebMD. – 2020.
  7. Liji Thomas, MD. Biotin (Vitamin B7) Sources, Health Benefits and Dosage //News medical. – 2018.
  8. Morgan Griffin R., March 18, 2020, Biotin.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
які треба пити вітаміни щоб зміцнити волосся
Способи зміцнення волосся та запобігання їх випаданню
Чисте і добре вкладене волосся — це далеко не про їхнє справжнє здоров'я. Більшість жінок успішно вуалюють проблеми походами в салони краси та використанням класичних доглядових засобів, що дозволяє...
Читати більше
чи відновлюється волосся після лікування щитовидної залози
Як захворювання щитовидної залози можуть призвести до випадання волосся і як його лікувати?
Щитовидна залоза - один із найбільших органів ендокринної системи. Її основна функція полягає у виробленні двох гормонів: трийодтироніну (Т3) та тетрайодтироніну (тироксину, Т4).
Читати більше
як вибрати дозування біотину при випаданні волосся у жінок
Найкращі способи застосування біотину для запобігання випадінню волосся у жінок
Стан волосся – індикатор здоров'я людини. Якщо локони стали сухими, січуться, випадають, варто виключити хронічні захворювання, вітамінодефіцити...
Читати більше
ген облисіння
Спадковість та випадіння волосся: роль біотину
Здорове та густе волосся – це мрія кожної жінки. Скільки сил, грошей та часу потрібно, щоб відростити гарне волосся, а воно починає стрімко випадати, що робити?
Читати більше
навесні почало сильно випадати волосся що робити
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
біотин лікувальні властивості
Чому біотин – кращий засіб проти випадіння волосся?
Випадіння волосся – проблема, що знайома багатьом людям. Вона виникає на тлі стресів, хронічних захворювань, незбалансованого харчування, дефіцитів та шкідливих звичок.
Читати більше