Вітаміни для зміцнення волосся

витамины для укрепление волос

Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку. Трихологи рекомендують комплексно підходити до вирішення проблеми: здавати аналізи на дефіцити вітамінів та мікроелементів, коригувати раціон, звички та спосіб життя.

Погіршення стану волосся може бути спричиненим нестачею корисних вітамінів та мікроелементів, важливих для нормального росту, густоти та загального вигляду волосся. При неповноцінному раціоні харчування, дефіцит вітамінів може зустрічатися частіше, адже з їжі вітаміни не надходитимуть у достатній добовій кількості.

Що рекомендують приймати лікарі для покращення стану волосся:
– біотин та інші вітаміни групи В
– вітамін А, С, Е та Д

Норми прийому залежать від віку, фізичної активності, стану здоров’я. При наявності хронічних захворювань, неправильній роботі ШКТ, діагностованій анемії та гормональних порушеннях, з великою вірогідністю можуть виникати проблеми з повним та правильним засвоєнням вітамінів та мікроелементів.

витамины для укрепление волос

Випадає волосся: які вітаміни пити

Основні мікроелементи, вітаміни для зміцнення коренів та росту волосся:

 • Біотин – активізує синтез власного колагену. Компонент відповідає за темпи росту, блиск та попереджає січення [2];
 • аскорбінова кислота – необхідна для синтезу колагену. Коли недостатньо вітаміну С, волосся погано росте, стає тонким та слабким;
 • кобаламін – активує сплячі фолікули, прискорює зростання, є дієвою профілактикою січення та зміцнює стрижень;
 • фолієва кислота – або В9. Приймає безпосередню участь у метаболічних процесах, синтезі енергії;
 • вітамін D – нормалізує стан гормональної, імунної, ендокринної систем. Якщо волосся випадає зонально, потрібно пройти скринінг на аутоімунні патології. Вони можуть викликати атаку фолікулів власними захисними клітинами організму. Вітамін Д3 значно покращить ситуацію;
 • омега-3 – жирні кислоти прискорюють ріст волосся, допомагають при випадінні, вирішують проблеми зуду і сухості;
 • мідь – її дефіцит зустрічається не дуже часто, але можливий. Додатковий прийом мікроелементу активізує процеси кровотворення та зміцнює корені;
 • цинк – його дефіцити провокують активне випадіння. Прийом добавки дозволяє накопичувати у тканинах білок, запобігає ламкості, витонченню, має регенеруючу дію та чинить антиоксидантний вплив;
 • протеїн – структурна складова стрижня. Білкові протеїнові волокна руйнуються під впливом сонячних променів, гарячого повітря і стайлінгових засобів.

Хороший засіб для зміцнення, росту волосся на тлі дефіциту біотина [1] – «Біотебал», його основна складова – біотин, що стимулює синтенз колагену, впливає на процеси кератинізації, допомагає при січенні, ламкості та сезонному випадінні волосся. По результатам маркетингових досліджень, що проводились у Польщі, 93% серед опитаних жінок дали позитивний відгук після використання “Біотебал”. Наразі продукт можна придбати в аптеках України.

витамины для укрепление волос

Чи можна приймати вітаміни від випадіння волосся та інші моновітаміни одночасно? Звісно: наприклад, біотин та Д3 – чудова команда.

Одночасно з біотином можна приймати магній, що може покращити засвоєння біотину. Також біотин добре комбінується з вітамінами В5, В9 и В12, С, РР. [8].

Вітаміни для зміцнення волосся на голові

Вітаміни для зміцнення волосся повинні помітно покращувати стан локонів, робити їх міцними, блискучими, шовковистими, зупиняти випадіння. Важливо точно визначити першопричину проблеми та вирішити її. Це може бути дефіцит біотину, наслідки стресу чи хронічного захворювання.

Основні рекомендації та особливості прийому вітамінів для зміцнення коріння волосся:

 • якщо випадіння має сезонний характер, приймайте біотин та вітаміни групи В;
 • при захворюваннях ШКТ, хронічній втомі, нервових розладах, гормональному дисбалансі потрібно працювати з першопричиною;
 • для зміцнення коріння волосся корисно втирати вітаміни безпосередньо у шкіру голови. Вітаміни А та Е на олійній основі можна використовувати в самостійному вигляді, додавати до шампуню чи домашньої маски;
 • нікотинову кислоту використовують після миття – вміст 1-2 ампул втирають у корені та дають час увібратися. Речовина ефективна при випадінні, проте може викликати побічні ефекти – свербіж, сухість, лупу. Слідкуйте за індивідуальною реакцією.

Які вітаміни потрібні для росту волосся

Насамперед потрібні вітаміни групи B [6], що відповідають за темпи росту волосся. Якщо в організмі їх недостатньо, цибулини стануть слабкими та почнеться випадіння. Обов’язково потрібні: біотин, селен, мідь, біотин, цинк, марганець, вітаміни А та Е.

Добре, якщо вітаміни для зміцнення волосся на голові буде обирати трихолог. Він проведе дослідження, виявить причини проблем з випадінням. Можливо, корисними будуть процедури на кшталт біоревіталізації.

витамины для укрепление волос

В яких продуктах містяться вітаміни для волосся

Вітаміни для зміцнення волосся, відновлення структури можна отримувати разом з їжею:

витамины для укрепление волос

Висновки

Зміцнення волосся вимагає належного догляду та правильного харчування. Вітаміни та мінерали, зокрема біотин, вітаміни групи В, А, Е, С, мідь, цинк, селен і Омега-3, відіграють важливу роль у підтримці здоров’я волосся.На тлі дефіциту біотину варто звернути увагу на «Біотебал». Препарат містить біотин у кількості 5 мг (рекомендована добова доза). Для зміцнення волосся потрібно приймати 1-2 таблетки щодня протягом 4 тижнів та довше. Раніше препарат був доступний тільки на польському ринку, тепер є і в Україні.

Література

 1. Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss.
 2. Hira Saleem, Brittany Simpson, 2021 Aug 14, Biotinidase Deficiency.
 3. James L. Mills, MD, MS. Strategies for Preventing Folate-Related Neural Tube Defects Supplements, Fortified Foods, or Both? //JAMA. – 2017.
 4. Lipner S.R., Scher R.K. Biotin for the treatment of nail disease: what is the evidence? J Dermatolog Treat. 2017.
 5. Patel D.P., Swink S.M., Castelo-Soccio L., A review of the use of biotin for hair loss. Skin Appendage Disord. 2017.
 6. Dan Brennan, MD. Health Benefits of Vitamin B6 //WebMD. – 2020.
 7. Liji Thomas, MD. Biotin (Vitamin B7) Sources, Health Benefits and Dosage //News medical. – 2018.
 8. Morgan Griffin R., March 18, 2020, Biotin.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
биотин при выпадении волос
Як біотин працює проти випадіння волосся
Проблеми з волоссям (випадіння, посіченість, стоншення) виникають з різних причин. Основні – незбалансоване меню, стреси, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання, шкідливі звички.
Читати більше
если выпадают волосы
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
Як зміна дієти може допомогти запобігти випадінню волосся
Волосся – відображення нашого здоров'я та системи харчування. Якщо раціон мізерний, у ньому мало мікронутрієнтів, локони можуть випадати, стоншуватися, сіктися або ламатися.
Читати більше
Які вітаміни допомагають відновлювати волосся після хімічної завивки
Пружні, об’ємні кучері – мрія багатьох жінок. Якщо природа не наділила вас ними, можна зробити хімічну завивку.
Читати більше
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
недостаток каких витаминов вызывает выпадение волос у женщин
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше