Випадіння волосся та догляд за ним

Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає. Що тоді робити?

Стан волосся залежить від багатьох факторів: хронічних захворювань, стресів, екології, способу життя та вмісту мікронутрієнтів у раціоні. Не останню роль відіграє регулярний догляд – він має підбиратися з урахуванням типу волосся, бажано професіоналом. У цій статті розповімо, як правильно мити голову, порядок догляду за волоссям у домашніх і салонних умовах та випадки, коли дійсно необхідно приймати вітаміни.

Догляд за волоссям: поради для краси

Перше, що можна зробити, стикнувшись із випадінням волосся – переглянути догляд за ним. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть це зробити:

  • Після шампуня використовуйте маску та бальзам. Це потрібно для відновлення структури, живлення, зміцнення, підвищення еластичності та полегшення розчісування.
  • Власницям жирного волосся не варто наносити маску або бальзам безпосередньо на корені, це робить зачіску неохайною та може провокувати випадіння.
  • Мийте волосся теплою водою (приблизно 36 градусів). Це збереже структуру волосся. Ополіскування холодною водою в кінці процедури миття волосся надасть йому додаткового блиску.
  • Мокре волосся розчісувати небажано – так легко вирвати стрижень разом із цибулиною.
  • Уникайте надто частого миття волосся, щоб запобігти стоншенню, ламкості та випадінню. Якщо волосся дуже швидко брудниться, можливо, вам не підходить шампунь, якщо справа не в шампуні, потрібно змінити дієту або пошукати причину в хронічних захворюваннях.

Миємо голову правильно

Якщо догляд за волоссям підібраний правильно, значить переходимо до наступного етапу – це правильне миття в домашніх умовах. Основні рекомендації:

  • Розчісуйте волосся до миття.
  • Використовуйте теплу, а не гарячу воду.
  • Вибирайте шампунь за типом волосся, наносьте його лише на корені.
  • Мийте голову раз на 2-4 дні. Занадто часті чи рідкісні процедури можуть провокувати випадіння.
  • Спінюйте шампунь у руках, а не на голові.
  • Кондиціонер наносьте від середини до кінчиків, якщо локони жирні, на корені бальзами та маски, власне кажучи, не наносять.
  • Акуратно промочуйте волосся рушником, а не розтирайте його.

Якщо регулярно використовуєте гарячий фен, плойку або вирівнювач, купіть хороший термозахист. Він допоможе зберегти структуру локонів.

Косметичні засоби для здоров’я волосся

Салонні процедури для гарного волосся

Якщо з домашнім доглядом все гаразд, тоді потрібно додати салонні процедури проти випадіння волосся. Найпопулярніші варіанти:

  • Мезотерапія. Косметолог робить мікроін’єкції коктейлів із вітамінами, мікроелементами та амінокислотами у шкіру голови, до 4 мм у глибину. Препарат підбирається з урахуванням завдань та проблем. Ефективність при зверненні до хорошого фахівця та проходження курсу до кінця (до 10 процедур) висока.
  • Дарсонвалізація. Електротерапія, яка використовується для лікування шкіри голови та проблем волосся. Локони повільно прочісуються спеціальним приладом, що генерує короткі високочастотні імпульси змінного струму впродовж 10 хвилин. Це покращує місцевий обмін речовин та активізує кровообіг. Курс складається з 10-15 процедур, але точніше про все розповість лікар.
  • Плазмоліфтинг. У шкіру голови вводиться препарат, виготовлений на основі власної плазми крові пацієнта. Завдання – активізувати роботу сплячих фолікулів, посилити метаболізм та запустити активні процеси росту. Середній курс – 4-6 процедур.
  • Лазерна терапія. Використовується у комплексному лікуванні алопеції, ефективна за умови наявності життєздатних фолікулів у шкірі голови. Проблемні зони обробляються світловими пульсуючими променями впродовж 20 хвилин. Процедура покращує місцеві процеси обміну, стимулює синтез білкових сполук та активізує сплячі фолікули. Рекомендований курс – від 5 сеансів.
  • Озонотерапія. Під час процедури використовується суміш із кисневими триатомними молекулами. Вони, потрапляючи до шкіри голови, окислюються та запускають активні процеси відновлення. Суміш розпорошується на дерму із застосуванням спеціального апарату або вводиться ін’єкційно. Після 5-15 сеансів помітно покращується крово- та лімфоток, активізується живлення фолікулів та посилюється ріст волосся.
  • Хімічний пілінг. На шкіру голови наноситься спеціальна речовина з органічними кислотами. Вона глибоко очищує, відлущує, запускає активну регенерацію та знищує патогени. Для посилення ефекту зазвичай використовується ультразвуковий апарат.

Вітаміни при випадінні волосся

У нормі в здорової людини випадає 100-150 волосків на день, якщо випадає більше – це може бути проблемою. Якщо при зміні домашнього догляду жодних покращень немає, надмірне випадіння волосся не зупиняється, це може свідчити про дефіцит вітамінів.

Дефіцит вітамінів може призвести до різних проблем, включно з випадінням волосся. Нижче – низка вітамінів, які потрібні для підтримки здоров’я волосся:

  • Біотин – відіграє важливу роль в утворенні кератину та протеїну, з якого складається волосся, шкіра та нігті. Дефіцит біотину може призвести до ламкості та втрати волосся.
  • Вітамін D – відіграє важливу роль в утворенні нового волосся та підтримці здоров’я волосяних фолікулів.
  • Вітамін C – допомагає покращити кровообіг шкіри голови, забезпечуючи достатнє жилення волосяним фолікулам.
  • Вітамін A – необхідний для здорового росту клітин, зокрема клітин волосяних фолікулів. Нестача вітаміну A може спричинити сухість шкіри голови та втрату волосся.
  • Залізо – хоч і не є вітаміном, його дефіцит також може призвести до випадіння волосся, оскільки залізо необхідне для транспортування кисню до волосяних фолікулів.

Що стосується біотину, він заслуговує на особливу увагу при більшій частині проблем із волоссям. Біотин є важливим кофактором в утворенні кератину та важливий для підтримки здоров’я волосся, шкіри та нігтів. При дефіциті біотину можуть проявитися ламкість, сухість, стоншення волосся та його випадіння.

Біотин можна отримати з їжі, при збалансованій дієті та відсутності проблем із ШКТ, проте, якщо немає впевненості в тому, що ви отримуєте денну норму біотину органічно, можна приймати його додатково. Препарат із біотином Biotebal випускається у таблетованій формі, в одній таблетці міститься 5 мг активної речовини (рекомендована добова норма).

Однак перед початком приймання вітамінних добавок, зокрема біотину, вам слід проконсультуватися з лікарем. Він зможе оцінити вашу ситуацію та запропонувати найбільш правильне лікування чи доповнення до харчування.

Догляд за волоссям проти випадіння в домашніх умовах

Резюме: що ж робити в домашніх умовах, якщо почало випадати волосся:

  • Купуйте якісну косметику для догляду – дивіться на склад і тип волосся, якому підходить даний догляд.
  • Дотримуйтесь оптимального графіка миття волосся.
  • Забезпечте догляд із урахуванням сезону: влітку це захист від УФ, восени – зволоження, взимку – живлення, а навесні – вітамінізація.
  • Після миття обов’язково підживлюйте та зволожуйте локони.
  • Якісна маска для волосся – важлива складова успіху, не варто економити на даному продукті.
  • У літні місяці, якщо змога, відмовтеся від використання агресивних засобів для укладки.
  • Уникайте вітамінодефіцитів, особливо дефіциту біотину, оскільки він є дуже важливим вітаміном для здоров’я та краси волосся.

А ви знали? Мити голову рекомендується два рази поспіль – перший раз видалить залишки стайлінгових засобів та шкірний себум, а другий ретельно очистить локони по довжині.

Випадіння волосся: допомога вітамінів

Комплексний догляд за волоссям при випадінні складається не лише із зовнішніх процедур, а й з прийому вітамінів. Мікронутрієнти можна отримувати з продуктів харчування та добавок. Для волосся потрібні біотин, вітаміни С, D, А, залізо. Можете почати з профілактичних дозувань або звернутися до трихолога, здати аналізи та спланувати лікування за їхніми результатами. Зверніть увагу на препарат із біотином «Біотебал». Він містить оптимальне добове дозування активної речовини (5 мг).

Література

  1. A Review of the Use of Biotin for Hair Loss. Deepa P Patel. Epub 2017 Apr 27.
  2. Int J Trichology. 2016 Apr-Jun; 8(2): 73–77. doi: 10.4103/0974-7753.188040.
  3. Li D. Radulescu A., Shrestha R.T. et al. Association of biotin ingestion with performance of hormone and nonhormone assays in healthy adults. JAMA. 2017; 318: 1150-1160.
  4. Lipner S.R., Scher R.K. Biotin for the treatment of nail disease: what is the evidence? J Dermatolog Treat. 2017.
  5. Mock D.M. Biotin: from nutrition to therapeutics. J Nutr. 2017; 147: 1487-1492.
  6. Consumer Perception of Biotin Supplementation. John JJ, Lipner SR. J Cutan Med Surg. 2019 Nov/Dec.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
недостаток каких витаминов вызывает выпадение волос у женщин
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
наследственность по волосам
Спадковість та випадіння волосся: роль біотину
Здорове та густе волосся – це мрія кожної жінки. Скільки сил, грошей та часу потрібно, щоб відростити гарне волосся, а воно починає стрімко випадати, що робити?
Читати більше
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
Найкращі способи застосування біотину для запобігання випадінню волосся у жінок
Стан волосся – індикатор здоров'я людини. Якщо локони стали сухими, січуться, випадають, варто виключити хронічні захворювання, вітамінодефіцити...
Читати більше
биотин при выпадении волос
Як біотин працює проти випадіння волосся
Проблеми з волоссям (випадіння, посіченість, стоншення) виникають з різних причин. Основні – незбалансоване меню, стреси, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання, шкідливі звички.
Читати більше
биотин применение фото
Чому біотин – кращий засіб проти випадіння волосся?
Випадіння волосся – проблема, що знайома багатьом людям. Вона виникає на тлі стресів, хронічних захворювань, незбалансованого харчування, дефіцитів та шкідливих звичок.
Читати більше