Чому біотин – кращий засіб проти випадіння волосся?

біотин лікувальні властивості

Випадіння волосся – проблема, що знайома багатьом людям. Вона виникає на тлі стресів, хронічних захворювань, незбалансованого харчування, дефіцитів та шкідливих звичок. Нерідко причиною випадіння є саме дефіцит біотину. Біотин є корисним для росту, міцності волосся, зупиняє активне випадіння, нормалізує роботу сальних залоз, покращує стан шкіри при себореї та лупі. Часто проблеми з волоссям пов’язані саме з дефіцитом біотину, також речовина буде корисною для шкіри та нігтів.

властивості вітаміну біотин

Що таке біотин?

Біотин, також відомий як вітамін Н або вітамін B7, є важливим елементом для здоров’я волосся. Цей вітамін відіграє ключову роль у метаболізмі жирів, вуглеводів і білків, які необхідні для росту та зміцнення волосся.

Основна користь біотину для волосся полягає в його впливі на зміцнення волосяних стрижнів і поліпшення їхньої структури. Біотин є ключовим фактором у виробленні кератину, основного будівельного матеріалу волосся. Кератин забезпечує міцність, еластичність і структурну цілісність волосся.

Корисні властивості біотину для волоссі

Біотин допомагає при випадінні волосся, бере участь у різних біологічних процесах, а саме:

 • розщеплення амінокислот;
 • регуляція обміну жирів, білків, вуглеводів, перетворення їх в енергію;
 • нормалізація біосинтезу жирних кислот.
біотин корисні властивості для волосся

Багато біотину містять горіхи, томати, шпинат, морська капуста, яйця, нежирні сорти м’яса. Також можна приймати як додаткове джерело біотину препарат Biotebal. Одна таблетка містить 5 мг біотину – це добова норма.

Біотин: переваги та недоліки для волосся

Позитивний вплив біотину на стан волосся полягає у:

 • регулюванні процесів виділення шкірного сала;
 • профілактиці лупи;
 • посиленні кровообігу, активізації росту волосся;
 • зміцненні цибулин, зниженні обсягу випадіння;
 • активізації продукції кератину (структурного елементу волосся);
 • стимулюванні інсулінового обміну, насиченні цибулин волосся глюкозою.

Біотин ще називають «вітаміном краси», оскільки він позитивно впливає на стан волосся, шкіри та нігтів.

Мінуси

Плюсів у біотину багато, а чи є недоліки? Речовина вважається максимально безпечною для здоров’я, швидко виводиться природним шляхом. Але приймати її у високих дозуваннях не бажано, це може призвести до побічних ефектів – нудоти, можливі шкірні висипання та свербіння. Тому орієнтуйтеся на індивідуальну реакцію на препарат, за необхідністю проконсультуйтеся з лікарем.

Не бажано комбінувати приймання біотину та протисудомних препаратів – вони знижують біологічну доступність коензиму (клас органічних сполук, які необхідні для нормального функціонування ферментативних реакцій в організмі. Вони є каталізаторами, що допомагають ферментам виконувати свої функції у хімічних реакціях). Якщо потрібно пити обидва типи препаратів, робіть інтервал розміром кілька годин. При вживанні біотину та альфа-ліпоєвої кислоти чи вітаміну В5 може знижуватися його ефективність.

Скільки біотину пити проти випадіння

Усе залежить від першопричини та інтенсивності випадіння волосся. Якщо випадіння спричинене дефіцитом біотину, рекомендовано приймати 5 мг на добу, а при виражених симптомах дозування може бути збільшеним до 10 мг на добу. Перед прийманням будь-яких вітамінів, харчових добавок, лікарських засобів потрібна консультація лікаря.

біотин плюси та мінуси

Волосся може випадати з різних причин, зазвичай появу проблеми можуть провокувати стреси, хронічні захворювання, шкідливі звички, погана екологія, незбалансований раціон харчування, дефіцити вітамінів і мікроелементів. Якщо волосся почало випадати на тлі нестачі біотину, можна почати вживати речовину разом із їжею або пити окремо у складі «Біотебал». Раніше препарат був доступний тільки на ринку Польщі, зараз продається і в Україні. Рекомендований курс приймання – від 4 тижнів.

Література

 1. Sharma A., Baumann N.A., Shah P., Biotin-induced biochemical Graves disease: a teachable moment. JAMA Intern Med. 2017; 177: 571-572.
 2. Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss –https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28879195/.
 3. Fatima Saleem; Michael P. Soos, September 24, 2021, Biotin Deficiency –https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547751/.
 4. Hair Loss After Sleeve Gastrectomy and Effect of Biotin Supplements. Şen O, Türkçapar AG.
 5. J Laparoendosc Adv Surg Tech A. 2021 Mar;31(3):296-300. doi: 10.1089/lap.2020.0468. Epub 2020 Aug 5. PMID: 32762597. Health Benefits of Biotin //WebMD. URL: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-biotin#.
 6. R. Morgan Griffin, March 18, 2020, Biotin –https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/supplement-guide-biotin.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
які краще приймати вітаміни при випаданні волосся
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
дозування біотину при випаданні волосся яке потрібно
Як біотин працює проти випадіння волосся
Проблеми з волоссям (випадіння, посіченість, стоншення) виникають з різних причин. Основні – незбалансоване меню, стреси, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання, шкідливі звички.
Читати більше
курс лікування біотином
Прийом біотину в лікуванні волосся
Мікронутрієнти потрібні для підтримання здоров’я та краси волосся. Наприклад, на тлі дефіциту біотину часто починаються проблеми з випадінням та стоншенням, з’являються посічені кінчики.
Читати більше
біотин в продуктах харчування
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
догляд за волоссям при випаданні
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
андрогенне облисіння у жінок
Що потрібно знати про жіноче облисіння і як з цим боротися
З проблемою втрати волосся жінки стикаються на будь-якому етапі життя, незалежно від віку. У нормі щодня втрачати до 100 волосків на день: це природний фізіологічний процес, пов'язаний із циклом зростання локонів.
Читати більше