Як біотин працює проти випадіння волосся

дозування біотину при випаданні волосся яке потрібно

Проблеми з волоссям (випадіння, посіченість, стоншення) виникають з різних причин. Основні – незбалансоване меню, стреси, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання, шкідливі звички. На думку спеціалістів, у більшості випадків прийом біотину здатен помітно покращити стан волосся . Біотин виробляється кишківником у невеликій кількості, основний об’єм організм отримує з їжі. Добова норма біотину для дорослої людини – 5 мг.

На тлі дефіциту біотину виникає біль у м’язах, сухість шкіри, безсоння, знижується апетит. Якщо нестача гостра, може розвиватись себорея – порушується ліпідний обмін, сальні залози починають виділяти надлишки жиру. Волосся виглядає неохайним і брудним навіть після миття.

біотин від випадіння волосся

Користь біотину

Біотин корисно буде приймати при ламкості, посіченості та випадінні волосся [2]. Принципи його дії:

 • Стимуляція синтезу колагену – компоненту, що відповідає за блиск волосся, його ріст, стан, а також за молодість та красу шкіри;
 • Профілактика посічених кінчиків – біотин при внутрішньому вживанні відновлює кінчики не гірше сироватки;
 • Сезонна підтримка волосся – особливо корисно пити курс біотину взимку та навесні;
 • Посилення яскравості рідного пігменту волосся, а також профілактика сивини – ефект індивідуальний, але спробувати можна;
 • Запобігання надмірної жирності волосся та появи лупи.

Біотин може бути корисним не тільки проти випадіння волосся, а й для зміцнення нігтів, покращення стану шкіри, підтримки здорової флори кишківника, зниження рівня цукру в крові та для здоров’я в цілому [8].

Кому потрібно приймати біотин

Біотин – рідна речовина для нашого організму. При здоровій мікрофлорі шлунку, біотин синтезується у достатній кількості, але при певних проблемах або порушеннях мікрофлори – організму потрібна додаткова підтримка.

Різні харчові продукті містять біотин у своєму складі, тому за умови повноцінного харчування дефіцити зазвичай не виникають. При порушенні роботи ШКТ, деяких генетичних проблемах, хронічних захворюваннях та стресах, можуть виникати проблеми. Біотин як засіб при випадінні волосся та як загальнозміцнюючий засіб є незамінним при:

 • Стресі. Хронічні стресові фактори призводять до виснаження організму, розвитку дефіцитів життєво важливих речовин. Стан волосся, нігтів, шкіри помітно погіршується. Прийом біотину здатен змінити ситуацію на краще;
 • Поганій екології. Стан волосся залежить від складу, якості води та повітря. Якщо почалось випадіння волосся, потрібно приймати біотин;
 • Нездоровому способі життя. Нестача якісного сну вночі та відпочинку в цілому, стреси вдома та на роботі, незбалансоване харчування, паління призводять до розладів в роботі організму. Першими страждають нігті, шкіра та волосся – їх необхідно підживлювати біотином;
 • Дефіциті біотинідази. Рецесивні аутосомні порушення метаболізму призводять до того, що організм в принципі не виробляє достатню кількість ферменту. Відповідно, синтез біотину з білків під час травлення стає неможливим;
 • Діабеті першого чи другого типів. Біотин регулює вміст глюкози у крові, активізує секрецію інсуліну;
 • Необхідності контролювати невропатію. Додатковий прийом біотину зменшує ураження нервових закінчень у пацієнтів, що постійно знаходяться на діалізі;
 • Розсіяному склерозі. Біотин у високих дозуваннях уповільнює прогресування захворювання, покращує поточний стан.
норма біотину в день

Добова норма біотину під час випадіння

Норма біотину при випадінні волосся складає 5 мг на добу для дорослої людини. Це загальні поради лікарів, виконуючи які, можна отримати непогані результати. [3]. Якщо ви не впевнені, що вам потрібно приймати біотин та хочете максимально детально розрахувати дозування біотину при випадінні волосся, зверніться до трихолога за консультацією та він призначить вам аналіз на біотин.

Для вирішення проблем повільного росту, випадіння, стоншення волосся корисно буде приймати Biotebal (Біотебал). Головна активна речовина препарату – біотин. Для досягнення помітних стійких результатів рекомендовано пройти курс від 4 тижнів по 1 таблетці на день.

Дозування біотину при випадінні волосся

Стандартне дозування біотину 5 мг. Цієї кількості достатньо для зміцнення волосся та вирішення проблеми випадіння. При виражених інтенсивних симптомах – приймають 10 мг біотину (або 2 таблетки по 5 мг на добу).

дозування біотину при випаданні волосся яке потрібно фото

Висновки

Біотин – еліксир здоров’я для вашого волосся. Він допомагає впоратись з стоншенням, випадінням, посіченими кінчиками, спровокованими стресом, незбалансованим харчуванням або хронічними захворюваннями. Добова норма біотину складає 5 мг, але за необхідністю її можна збільшити вдвічі. Головним протипоказанням є підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, а також, якщо раніше спостерігалась непереносимість вітамінів групи В.

«Біотебал» польського виробництва корисний при дефіциті біотину, що супроводжується випадінням волосся, погіршенням їхнього росту та стану, ламкістю нігтів, сухістю та запаленнями шкіри. Спосіб застосування є дуже зручним – 1 таблетка на добу. Для посилення ефекту біотин можна комбінувати з вітамінами В5, В9, В12, Д, РР, С.

Література

 1. Caroline E. Childs, Philip C. Calder, Elizabeth A. Miles. Diet and Immune Function //Nutrients. – 2019.
 2. Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss.
 3. Fatima Saleem; Michael P. Soos, September 24, 2021, Biotin Deficiency.
 4. Lipner S.R., Scher R.K. Biotin for the treatment of nail disease: what is the evidence? J Dermatolog Treat. 2017.
 5. Mock D.M. Biotin: from nutrition to therapeutics. J Nutr. 2017.
 6. Liji Thomas, MD. Biotin (Vitamin B7) Sources, Health Benefits and Dosage //News medical. – 2018.
 7. Morgan Griffin R., March 18, 2020, Biotin.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
втома та випадання волосся причини
Який вплив на здоров’я волосся може мати дефіцит сну та втома?
Більшість людей недооцінюють важливість міцного здорового сну. Пізніше лягти й раніше підвестися — означає, що більше часу можна приділити роботі, побуту, спорту, спілкуванню чи навчанню.
Читати більше
догляд за волоссям при випаданні
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
правильне харчування для росту волосся
Як зміна дієти може допомогти запобігти випадінню волосся
Волосся – відображення нашого здоров'я та системи харчування. Якщо раціон мізерний, у ньому мало мікронутрієнтів, локони можуть випадати, стоншуватися, сіктися або ламатися.
Читати більше
які краще приймати вітаміни при випаданні волосся
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
біотин в продуктах харчування
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
як вибрати дозування біотину при випаданні волосся у жінок
Найкращі способи застосування біотину для запобігання випадінню волосся у жінок
Стан волосся – індикатор здоров'я людини. Якщо локони стали сухими, січуться, випадають, варто виключити хронічні захворювання, вітамінодефіцити...
Читати більше