Як приймати біотин для прискорення росту волосся

біотин для росту волосся ціна

Темпи росту волосся залежать від різних факторів. Якщо почалося випадіння чи стоншення, з’явилися сухість і ламкість, потрібно позбутися дефіциту мінералів та вітамінів. Так нестача біотину часто призводить до випадіння волосся та погіршення його стану. Біотин впливає на широкий перелік функцій організму – входить до складу ферментів, що впливають на білковий, вуглеводний та жировий обмін, є одним із головних джерел сірки, бере участь в активації та переносі СО2. Для здоров’я волосся, шкіри та нігтів біотин незамінний, тому його називають «вітаміном краси». Хочете знати більше? Запрошуємо до нашого огляду.

біотин для росту волосся і нігтів ціна

Біотин: ключова речовина для здоров’я волосся

Біотин для волосся призначають на тлі сильного випадіння та з профілактичною метою. На сьогодні відомо 8 стереоізомерів біотину, але тільки D-біотин має високу біологічну активність.

На відміну від більшості інших вітамінів, біотин (чи вітамін Н) має високу стійкість до впливу зовнішніх факторів, не руйнується внаслідок термічної та механічної обробки.

Препарат з біотином «Біотебал» польського виробника «Польфарма» випускається в таблетованій формі, одна таблетка містить 5 мг біотину – добове дозування. Можна отримувати біотин із продуктами харчування, але в такому разі буде важко розрахувати його кількість. Всмоктування відбувається виключно у вільній формі, надлишки вітаміну виводяться нирками.

Як біотин сприяє росту волосся

Користь біотину для волосся та організму загалом величезна. Важлива задача біотину – перетворювати продукти в чисту енергію. Тілу біотин потрібен для синтезу кератину – білкової сполуки, що відповідає за стан волосся, шкіри та нігтів.

За умови збалансованого раціону харчування, вживання достатньої кількості корисних для здоров’я речовин, дефіциту біотину не буде. Але якщо волосся вже почало випадати, стало сухим і посіченим, а аналізи демонструють нестачу вітаміну, слід розглянути додаткове приймання біотину. Вітамін можна приймати для профілактики, щоб зміцнити корені волосся та пришвидшити ріст.

Зміцніть своє волосся: як біотин впливає на темпи росту

Біотин бере безпосередню участь у синтезі кератину. Препарати з біотином призначають для підтримки темпів росту та збільшення об’єму волосся. Аби покращити ситуацію при сильному випадінні, потрібен тривалий курс. Із профілактичною метою біотин приймають 1-2 місяці.

біотин для волосся для подростков

У якій кількості оптимально приймати біотин

Рекомендоване добове дозування біотину для росту та зміцнення волосся – 5 мг на добу. Якщо випадіння сильне, проблема виникла давно, можна збільшити це дозування до 10 мг, але попередньо проконсультуватися з лікарем (наприклад, трихологом).

Секрет гарного волосся: чому варто дотримуватись дієти з біотином

Біотин пришвидшує ріст волосся, зміцнює цибулини та покращує стан нігтів та шкіри. Його вживання в достатній кількості буде корисним для всіх. Це можуть бути спеціальні добавки або продукти з високим вмістом біотину. Введіть до звичного раціону:

 • мигдаль;
 • злаки;
 • моркву;
 • рибу;
 • молочні продукти;
 • м’ясо;
 • зелень;
 • курячі яйця;
 • фрукти та овочі;
 • соєві боби.
біотин вітаміни для росту волосся

Збалансована дієта – запорука міцного здоров’я та гарного, густого волосся. Розрахувати точний вміст біотину в продуктах харчування складно, тому при сильному випадінні рекомендовано приймати його додатково. Препарат із біотином «Біотебал» польського виробника «Польфарма» приймають курсами (від одного місяця) у дозуванні 5-10 мг, залежно від інтенсивності, вираженості симптомів (зокрема – випадіння волосся).

Література

 1. Li D. Radulescu A. Shrestha R.T. et al. Association of biotin ingestion with performance of hormone and nonhormone assays in healthy adults. JAMA. 2017; 318: 1150-1160.
 2. The Infatuation with biotin supplementation: is there truth behind its rising popularity? A comparative analysis of clinical efficacy versus social popularity. J Drugs Dermatol. 2017; 16: 496-500.
 3. Biotin: overview of the treatment of diseases of cutaneous appendages and of hyperseborrhea. Piraccini BM, Berardesca E, Fabbrocini G, Micali G, Tosti A. G Ital Dermatol Venereol. 2019 Oct;154(5):557-566. doi: 10.23736/S0392-0488.19.06434-4.
 4. Integrative and Mechanistic Approach to the Hair Growth Cycle and Hair Loss. Natarelli N, Gahoonia N, Sivamani RK. J Clin Med. 2023 Jan 23;12(3):893. doi: 10.3390/jcm12030893.
 5. Quantification of Vitamins, Minerals, and Amino Acids in Black Walnut (Juglans nigra). Antora SA, Ho KV, Lin CH, Thomas AL, Lovell ST, Krishnaswamy K. Front Nutr. 2022 Jul 27;9:936189. doi: 10.3389/fnut.2022.936189. eCollection 2022.
 6. US Food and Drug Administration. Biotin (vitamin B7): safety communication – may interfere with lab tests. Available from: https://www.fda.gov/Safety/MedWatch/SafetyInformation/SafetyAlertsforHumanMedicalProducts/ucm586641.htm. Accessed November 28, 2017.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
біотин в продуктах харчування
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
андрогенне облисіння у жінок
Що потрібно знати про жіноче облисіння і як з цим боротися
З проблемою втрати волосся жінки стикаються на будь-якому етапі життя, незалежно від віку. У нормі щодня втрачати до 100 волосків на день: це природний фізіологічний процес, пов'язаний із циклом зростання локонів.
Читати більше
як вирівняти волосся без шкоди
Чому використання гарячих інструментів може призвести до випадання волосся і як цього уникнути
Випадання волосся – це природний фізіологічний процес. У середньому щодня ми можемо втратити 80-100 одиниць і це визнано нормою.
Читати більше
втома та випадання волосся причини
Який вплив на здоров’я волосся може мати дефіцит сну та втома?
Більшість людей недооцінюють важливість міцного здорового сну. Пізніше лягти й раніше підвестися — означає, що більше часу можна приділити роботі, побуту, спорту, спілкуванню чи навчанню.
Читати більше
догляд за волоссям при випаданні
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
які вітаміни пити для зміцнення волосся
Вітаміни для зміцнення волосся
Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку.
Читати більше