Найкращі способи застосування біотину для запобігання випадінню волосся у жінок

як вибрати дозування біотину при випаданні волосся у жінок

Стан волосся – індикатор здоров’я людини. Якщо локони стали сухими, січуться, випадають, варто виключити хронічні захворювання, вітамінодефіцити, гормональний дисбаланс та інші фактори, що провокують. Знання першопричини дозволить вам попрацювати з нею та відновити стан волосся.

Найчастіше причина випадіння ховається в дефіциті вітамінів, особливо біотину. Водорозчинна речовина бере участь у клітинному метаболізмі, впливає на здоров’я та красу волосся, шкіри та нігтів. Докладніше про принципи його дії, особливості приймання ми розповімо далі.

дозування біотину на день для жінок при випаданні волосся

Що таке біотин?

Біотин – водорозчинний вітамін, що виконує в організмі значний перелік функцій. Вітамін входить до складу ферментів, що регулюють процеси обміну білків, вуглеводів, жирів, є основним джерелом сірки. Речовина бере участь у синтезі колагену, активуванні та перенесенні СО2. Біотин корисний не тільки для волосся, шкіри та нігтів – він покращує стан ЦНС, нормалізує кишкову мікрофлору.

У здоровому організмі речовина в достатній кількості виробляється органами ШКТ. Але якщо є порушення у їхній роботі, відбуватимуться збої, розвиватимуться дефіцити. Рівень біотину завжди низький у людей, які вживають багато білого цукру, алкоголю, олій, продуктів із консервантами E221-E228. Пригнічують продукцію біотину деякі ліки та антибіотики.

Роль біотину для здоров’я волосся

Біотин стимулює вироблення власного колагену волосся – компонента, який відповідає за блиск та нормальний ріст локонів, молодість клітин всього організму. Також речовина:

  • запобігає січенню;
  • є дієвою профілактикою сезонного випадіння;
  • відновлює структуру, бореться із сильною ламкістю;
  • надає яскравості природному пігменту волосся, мінімізує прояви сивини.
біотин дозування для жінок при випаданні волосся у жінок

Як визначити денну норму біотину для жінок

Запаси біотину можна відновити з продуктів харчування або через приймання препаратів із біотином на зразок «Біотебал». Яке дозування біотину потрібне при випадінні волосся? 5 мг для дорослих.

Потреба приймання вітаміну зростає у людей, які живуть у холодних кліматичних умовах, вживають підвищену кількість вуглеводів, постійно тренуються, відчувають фізичні перевантаження та нервово-емоційну напругу. Biotebal достатньо приймати по 1 таблетці на день.

Додаткове приймання біотину: небезпека та користь для здоров’я

При дотриманні дозування біотіну при випадінні волосся побічних ефектів не має бути. Але кожен організм унікальний, тому в перші дні використання засобу уважно стежте за індивідуальною реакцією, щоб унеможливити непереносимість. Для контролю рівня біотину в крові можна здати аналіз (у будь-якій лабораторії).

Надлишки біотину, якщо вони утворюються, швидко виводяться під час сечовипускання. Але приймання речовини у великій кількості може супроводжуватись висипаннями.

біотин дозування для волосся при випаданні волосся у жінок

Чому потрібно знати норму біотину при випадінні волосся

Щоб уникнути побічних ефектів та зниження ефективності терапії, не слід комбінувати препарат із біотином та протисудомні лікарські засоби, вітамін В5 або альфа-ліпоєву кислоту. Передозування вітаміном при вживанні продуктів із його високим вмістом практично нереальне.

Література

  1. A Review of the Use of Biotin for Hair Loss. Deepa P Patel 1 2, Shane M Swink 3, Leslie Castelo-Soccio 1. 2017 Aug;3(3):166-169. doi: 10.1159/000462981. Epub 2017 Apr 27.
  2. Int J Trichology. 2016 Apr-Jun; 8(2): 73–77. doi: 10.4103/0974-7753.188040.
  3. Li D. Radulescu A., Shrestha R.T. et al. Association of biotin ingestion with performance of hormone and nonhormone assays in healthy adults. JAMA. 2017; 318: 1150-1160.
  4. Lipner S.R., Scher R.K. Biotin for the treatment of nail disease: what is the evidence? J Dermatolog Treat. 2017.
  5. Mock D.M. Biotin: from nutrition to therapeutics. J Nutr. 2017; 147: 1487-1492.
  6. Shari R. Lipner, MD, PhD. Rethinking biotin therapy for hair, nail, and skin disorders. Published:February 10, 2018.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
як зупинити випадання волосся у літньому віці у жінок
У якому віці починається випадання волосся і як із цим боротися?
В нормі випадання волосся у ранньому віці складає до 100 одиниць на день. Це нормальний фізіологічний процес, пов'язаний із життєвим циклом локонів, який ділиться на три фази...
Читати більше
які краще приймати вітаміни при випаданні волосся
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
навесні почало сильно випадати волосся що робити
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
Як доглядати за волоссям, щоб воно швидше росло
Активність росту волосся у кожної людини закладена на генетичному рівні. У середньому довжина волоска за 25-28 днів збільшується на 1 см.
Читати більше
чи допомагає біотин при стресах
Як стрес впливає на стан волосся. Чим корисний біотин?
Хронічний стрес – класична проблема 21 століття, що призводить до порушення роботи різних органів та систем. Спочатку страждають шкіра, нігті та волосся (воно стає сухим, ламким, стоншується).
Читати більше
дефіцит вітаміну волосся
Чи впливає дефіцит вітамінів на сезонне випадання волосся у жінок?
Випадання волосся — досить поширене явище, з яким не з чуток знайомі і чоловіки, і жінки. Втрата волосся — це природний фізіологічний процес: спостерігати волоски, що випали, на гребінці...
Читати більше