Чому використання гарячих інструментів може призвести до випадання волосся і як цього уникнути
Випадання волосся – це природний фізіологічний процес. У середньому щодня ми можемо втратити 80-100 одиниць і це визнано нормою. Якщо ж локони стали рідшати активніше, варто звернути увагу на своє здоров’я. Ослаблення, тьмяність, сухість, проблемне розчісування, розсічення кінчиків — це може бути результатом перенесених хвороб, стресів, гормональних збоїв, дефіциту вітамінів. Але найбільшої шкоди завдає термічна дія (фен, праска, плойка) та хімічна (фарбування, завивки, ламінування).
Чим небезпечне випрямлення волосся, часте сушіння феном або накрутка плойкою? Високі температури мають руйнівну дію на зовнішній шар (кутикулу), внаслідок чого він частково втрачає свої захисні функції. Результат – втрата вологи та протеїнів, руйнування структури. Волосок стає ламким, сухим, а коріння слабшає. Відновити їх важко, але можливо. Тому косметологи рекомендують для профілактики обмежувати використання гарячих інструментів та процедур, правильно підібрати домашній догляд та обов’язково використовувати термозахист.
Як гарячі інструменти впливають на волосся
Часте використання гарячих інструментів для створення швидкого візуального ефекту є тотальною помилкою у догляді. Відмовитись від таких процедур цілком складно, тому потрібно дотримуватися простих рекомендацій фахівців. Як мінімізувати шкоду від випрямлення для волосся, захистити від негативного впливу фена та отримати більше користі від ламінування? Про це у цій статті.
Шкода від фена для волосся
Зовнішній шар волосся (кутикула) виконує захисну функцію та забезпечує естетичний ефект. Вона має форму лусочок, які щільно прилягають одна до одної. Якщо структура їх не порушена, волосся гладке, блискуче і м’яке. Якщо кутикула частково зруйнована, локони виглядають тьмяними, ламаються і січуться. Відразу після миття шампунем кутикула розкрита і піднята. В цей момент шкода від фена для волосся особливо велика: гаряче повітря випаровує вологу та кератин (саме з нього на 90% складається волосся), частково руйнує лусочки, призводить до зневоднення.
Чи небезпечно сушити волосся феном? Так, якщо ігнорувати такі правила:
- використовувати кондиціонер обов’язково після шампуню – він сприяє закриттю лусочок і утворює захисну плівку;
- обов’язково застосовувати якісні термозахисні спреї, креми;
- по можливості відмовитися від засобів для стайлінгу.
Щоб використовувати фен без шкоди для волосся, потрібно виставляти мінімальну температуру, а закінчувати сушіння холодним потоком повітря.
Чим небезпечне випрямлення волосся
Випрямлячі, плойки та стайлери є практично у кожної жінки. Чим небезпечне випрямлення волосся? Високі температури негативно впливають на волосся, сприяють зневодненню та руйнуванню структури. При частому використанні можна нанести непоправну шкоду: випрямлення волосся призведе до серйозного порушення водного балансу, руйнування кератину. Такі локони стають сухими і ламкими, а через ослаблене коріння втрачають свою густоту.
Чи можливе випрямлення волосся випрямлячем без шкоди? Експерти дають рекомендації:
- вибрати випрямляч з вузькою недовгою пластиною, з керамічним або тефлоновим покриттям;
- вибирати максимально делікатний температурний режим;
- суворо дотримуватись інструкції з використання, наприклад, не проходитись по одному пасму багато разів.
Випрямлення волосся без шкоди вимагає підготовки: випрямляти можна лише сухі пасма, перед процедурою нанести термозахист.
Чи небезпечно робити кератинове випрямлення волосся
Кератинове випрямлення — порівняно нова процедура відновлення, що вже зарекомендувала себе. Вона допомагає швидко (за один сеанс) усунути пухнастість, сухість, сплутаність локонів. В основі складу, що наноситься, кератин, який під впливом високої температури заповнює порожнечі в структурі. Завдяки цьому пасма стають гладкими, слухняними, блискучими та здоровими. Шкода та користь кератинового випрямлення волосся — спірне питання серед б’юті майстрів.
До переваг процедури відносять:
- швидкий ефект;
- гарний естетичний результат;
- випрямлення неслухняних кучерів, що плутаються;
- відновлення порушеної структури;
- полегшення подальшого догляду.
Кератинове випрямлення волосся нанесе шкоду, якщо його виконує малокваліфікований майстер, використовуються сумнівні склади, порушено техніку. Процедура має протипоказання: індивідуальна непереносимість компонентів, алергія, хвороби та рани шкіри голови.
Чи є шкода від ламінування волосся: плюси та мінуси
Ламінування полягає у нанесенні складів, багатих протеїнами та білками. Процедура має низку позитивних ефектів:
- поліпшення стану волосся за рахунок поживних речовин, що входять до складу;
- створення захисної плівки, що мінімізує негативний вплив термічного та хімічного типу;
- відмінний естетичний результат.
Шкода від ламінування волосся:
- може спровокувати випадання через навантаження;
- протидіє кисневому насиченню;
- через нерівномірне змивання ламінуючого складу естетичний ефект з часом може бути незадовільним.
Баланс шкоди та користі ламінування волосся залежить від індивідуальних критеріїв: кваліфікації майстра, складу використовуваних засобів, стану локонів.
Турмалінове покриття випрямляча для волосся: користь та шкода
Основна шкода випрямлення волосся полягає у дії дуже високих температур, внаслідок чого втрачається волога та білки. Випрямляч без шкоди для волосся з турмаліновими насадками робить процедуру менш шкідливою. Як це працює? Людське волосся має позитивний заряд, а турмалін негативне. При контакті відбувається нейтралізація, ліквідується статична напруга.
Переваги прасок з турмаліновим покриттям:
- легке ковзання;
- усунення залишків термозахисту;
- тривалий ефект випрямлення.
Турмалінові насадки не руйнують зовнішній захисний шар, роблять поверхню гладкою та блискучою.
Принципи здорового догляду за волоссям
Зберегти красу та здоров’я локонів просто. Достатньо дотримуватися рекомендацій трихологів:
- мити голову по мірі забруднення;
- підбирати косметичні засоби за типом шкіри голови та волосся;
- обов’язково використовувати кондиціонер та термозахист;
- підбирати оптимальну температуру води;
- не загортати вологе волосся у тюрбан;
- розчісуватись кілька разів на день, робити самомасаж;
- використовувати якісні гребінці та гумки;
- віддавати перевагу природному висиханню, мінімізувати використання фена;
- відмовитись від фарбувань, хімічних завивок, гарячих процедур;
- мінімізувати використання стайлінгів та гарячих інструментів;
- регулярно “оновлювати” кінчики, зістригаючи сухі ділянки, що січуться.
Важливою складовою на шляху до здорового волосся є збалансований раціон та вітаміни.
Види косметики для догляду за волоссям
Умовно всі косметичні засоби ділять на категорії:
- натуральні – містять органічні компоненти;
- лікувальні – допомагають вирішити дерматологічні та трихологічні проблеми;
- космецевтика – має властивості фармакологічних і косметичних продуктів;
- професійні доглядові – для домашнього та салонного використання;
- стайлінгові – для укладання;
- термозахист – для мінімізації шкоди від випрямляча, фена та плойки.
Корисні вітаміни та термозахисні засоби
Стан волосся та гіповітаміноз пов’язані між собою: це доведено численними дослідженнями (1,2). Щоб підтримувати здоров’я локонів, активізувати їх ріст, забезпечити густоту, необхідно вживати продукти або вітамінні добавки, що містять такі вітаміни та мінерали:
- А – покращує регенерацію тканин та волосяних фолікулів, усуває сухість, лущення;
- група В – підтримують ліпідний баланс, захищають від лупи та дерматиту, профілактика передчасного посивіння та посічення кінчиків;
- залізо – покращує структуру, робить волоски міцними та еластичними;
- мідь – покращує кровопостачання, стимулюючи ріст;
- цинк – має антиоксидантну дію, прискорює регенерацію.
Важливу роль для зростання та зміцнення відіграє біотин: при діагностиці алопеції, себорейного дерматиту та інших дерматологічних проблем фіксується його дефіцит. Отримувати біотин можна з яєчних жовтків, горіхів, цільнозернових круп. Але у разі серйозного гіповітамінозу біотину рекомендується вводити до раціону вітамінні добавки. Препарат Biotebal розроблений спеціально для вирішення проблем дефіциту біотину. Кожна таблетка містить 5 мг біотину, що є оптимальною добовою дозою.
Зовнішні засоби, які допоможуть зберегти здоров’я, – це термозахист у вигляді спреїв та кремів. Їх використання обов’язкове за будь-якого термічного впливу — фен, праска, плойка. Вони захищають від перегріву, зневоднення, руйнування білків, допомагають зберегти водний баланс та структуру.
Гарячі інструменти та процедури – це можливість отримати бажаний естетичний ефект. Про користь і шкоду сушіння та вирівнювання сперечаються б’юті-майстри, керуючись особистим досвідом та знаннями. Але можна зробити єдиний висновок: краще мінімізувати вплив високих температур, відмовившись від інструментів чи користуючись якісними термозахисними засобами. І звичайно, забезпечити волосся корисними мікронутрієнтами у складі доглядових засобів та у вигляді вітамінів.
Список використаних джерел
- (1) Роль вітамінів і мінералів у випаданні волосся: огляд Хінд М. Альмоханна, Азхар А. Ахмед, Джон П. Цаталіс, Антонелла Тості
- (2) Роль мікронутрієнтів у алопеції осередку: огляд Джордан М. Томпсон, Мехвіш А Мірза, Мін Кюнг Пак, Абрар А Куреші, Енюнг Чо
- Біотин: огляд лікування захворювань шкірних придатків і гіперсебореї Бьянка М. Піраччіні, Енцо Берардеска, Габріелла Фабброчіні, Джузеппе Мікалі, Антонелла Тості
- Рівні біотину в сироватці крові у жінок, які скаржаться на випадання волосся Ральф М. Трюб