Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи. Далі розглянемо основні причини випадіння волосся, розберемо, що можна зробити для покращення ситуації.
Причини сильного випадіння волосся
Кондиціонери, різкі перепади температури повітря роблять волосся сухим, призводять до порушення структури, погіршують стан загалом. Якщо ви дотримуєтеся дієт, то в раціоні харчування відсутній повний набір вітамінів, корисних речовин, через що можуть початися проблеми з випадінням волосся.
Інші причини облисіння:
- Порушення в роботі ШКТ, що призводять до посилення роботи сальних, потових залоз (зокрема на голові). Порушується робота цибулин, може починатись активне випадіння волосся.
- Дефіцит заліза. Виникає на тлі незбалансованого харчування, низького рівня фізичної активності, великих втрат крові. У зоні ризику вегетаріанці.
- Затискання судин. Малорухливий спосіб життя – причина багатьох проблем. Він викликає патології хребта, затиски судин, порушує кровообіг у шкірі голови. Унаслідок фолікули волосся не отримують достатнього живлення, їхній ріст уповільнюється.
- Стрес та емоційні перевантаження призводять до судинних спазмів, погіршення стану волосся, уповільнення темпів росту.
Найпоширеніші сезонні проблеми з волоссям
Взимку волосся страждає через головні убори та сухе повітря, навесні може розвиватись авітаміноз, і фолікулам перестає вистачати живлення. Влітку агресивний вплив на структуру волосся чинить УФ-випромінювання.
Якщо волосся стало тонким, сухим, січеться та ламається, корисно буде робити поживні маски, використовувати концентровані сироватки та забезпечити комплексний догляд. Надмірна жирність волосся виникає внаслідок порушення роботи сальних залоз. Тож буде корисно відкоригувати звичний раціон харчування, скрабувати шкіру голови та перевірити наявність хронічних захворювань.
Лікувати випадіння волосся потрібно з урахуванням першопричини проблеми. Визначте, що саме викликало ослаблення волосся – стрес, дефіцит вітамінів, хронічні захворювання тощо.
Як виявити сезонне випадіння
Трихологи стверджують, що сезонне випадіння волосся може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Якщо навіть за кілька місяців волосся все ще сильно випадає, причину слід шукати в іншому. У будь-якому випадку потрібно приділити увагу раціону харчування та програмі догляду. Провокувати випадіння можуть деякі лікарські засоби, дефіцит вітамінів та мікроелементів у раціоні, порушення окислювальних реакцій в організмі.
Що робити, якщо сильно випадає волосся
При активному випадінні підхід до вирішення проблеми має бути комплексним. Наша зовнішність є результатом харчування, стану організму тощо. Введіть до раціону продукти, в яких міститься біотин (риба, боби, овочі, фрукти, горіхи). Налагодьте процеси травлення, що відповідають за виведення шлаків і токсинів.
Ймовірно, волоссю не вистачає вітамінів та нутрієнтів із продуктів харчування. Для нормального росту та міцності йому потрібен біотин, вітаміни групи В, Е, цинк, кальцій і залізо. Препарат “Біотебал” показаний до приймання при випадінні через дефіцит біотину. Курс приймання підбирається індивідуально.
Не забувайте про зовнішній догляд за волоссям. Це правильне миття, використання бальзамів, термозахисту, масок. Засоби догляду мають підходити саме вам, відповідати типу волосся, вирішувати конкретні проблеми. Для досягнення кращого результату можна поєднувати зовнішні засоби (шампуні, маски) та біотин (для вирішення проблеми зсередини).
Рекомендації щодо швидкого відновлення локонів
Літо та зима – найгірші періоди для краси та здоров’я волосся. Аби відновити його структуру, повернути пружність, блиск та шовковистість, враховуйте такі рекомендації:
- Робіть регулярний масаж голови – це корисно, просто та доступно. Процедура покращить живлення цибулин, посилить ріст, відновить кровообіг. Вже за місяць регулярного масажу ви помітите, що темпи росту посилились.
- Краще буде забути про жорсткі обмеження, вони допоможуть позбутися волосся, а не зайвої ваги. Для цибулин та фолікулів корисні висівки, яйця, зелень, морепродукти, сир, жирна риба, зернові культури. Якщо не впевнені, що отримуєте все необхідне з їжею, почніть окреме приймання вітамінів. Волоссю потрібні вітаміни групи В, Е, А, С, D. Але найголовнішим вітаміном для росту та краси волосся є біотин.
- Відновіть нормальний питний режим. Дегідратація негативно впливає на стан волосся, робить його сухим, ламким, позбавленим блиску. Рекомендована середньодобова норма для дорослої людини – 2 л води.
- Правильно мийте та висушуйте волосся. Вода не має бути дуже гарячою, бо це призводить до порушення структури, робить волосся неслухняним і неохайним. Шампунь потрібно наносити на долоні, а не одразу на волосся, та розподілити від маківки до потилиці. Не потрібно робити агресивні, різкі рухи. Якщо часто використовуєте фен, придбайте хороший термозахист.
Які вітаміни корисні від випадіння у будь-яку пору року
При сильному випадінні волосся трихологи рекомендують приймати вітаміни – біотин, D3, С, А, Е та група В. Ці речовини можна отримувати з раціону харчування. Особливо корисні мед, цитруси, горіхи, сухофрукти, трав’яні збори, зелень, злаки.
Профілактика
Аби підтримувати волосся здоровим та доглянутим, стежте за харчуванням, відкоригуйте спосіб життя, забудьте про шкідливі звички. Не варто робити тугі хвости та коси, бо такі зачіски негативно впливають на стан цибулин. Те саме можна сказати про фарбування та хімічні завивки.
За умови дефіциту біотину оптимальним засобом проти випадіння буде препарат «Біотебал». Він містить необхідну кількість активної речовини – 5 мг, що є добовою нормою. Форма випуску – таблетки. Раніше препарат був у продажу тільки на польському ринку, зараз доступний і в Україні.
Література
- Marimuthu, Chandramohan; Murugan, Jaya Ganesh; Sukumar, Sruthi; Rajendran, Priya. Research Journal of Topical and Cosmetic Sciences; Raipur Том 13, Изд. 1, (Jan-Jun 2022): 1-8. DOI:10.52711/2321-5844.2022.00001.
- Sharma A., Baumann N.A., Shah P., Biotin-induced biochemical Graves disease: a teachable moment. JAMA Intern Med. 2017; 177: 571-572.
- Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss –https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28879195/.
- Fatima Saleem; Michael P. Soos, September 24, 2021, Biotin Deficiency –https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547751/.
- J Laparoendosc Adv Surg Tech A. 2021 Mar;31(3):296-300. doi: 10.1089/lap.2020.0468. Epub 2020 Aug 5. PMID: 32762597. Health Benefits of Biotin //WebMD. URL: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-biotin#.
- R. Morgan Griffin, March 18, 2020, Biotin –https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/supplement-guide-biotin.