Біотин й інші вітаміни: найкращі комплекси для зміцнення волосся

Волосся є дзеркалом стану здоров’я загалом. Якщо його вигляд різко та помітно погіршився, почалося випадіння, порушилася структура стрижня, необхідно зрозуміти причину такого погіршення. Серед основних та частих причин:

– стрес і хронічна втома;
– вітамінодефіцити (наприклад, нестача біотину);
– генетика;
– незбалансований раціон.

Для профілактики та терапії дефіцитів в організмі можна додатково приймати вітаміни. Біотин і додаткове приймання магнію можуть покращити стан волосся, а також доповнюватимуть один одного для кращого засвоєння.

Користь вітамінів для росту та зміцнення волосся

Вітаміни для зміцнення волосся, за умови правильного вибору, чинять позитивний вплив:

 • регуляція сальності шкіри, позбавлення сухості та зуду;
 • профілактика себореї;
 • насичення корисними речовинами;
 • відновлення структури;
 • зупинення випадіння та посилення росту завдяки активізації кровообігу на клітинному рівні, активізація процесів живлення фолікулів.

Приймання вітамінів можливе як в комплексі, так і окремо. Варіант приймання моновітамінів (один вітамін у складі) в добовому дозуванні може бути навіть більш корисним, ніж приймання комплексів.

Варто звертати увагу на склад комплексу та дозування вітамінів і мікроелементів у його складі, адже не завжди цих дозувань дійсно достатньо для того, щоб дати організму необхідну кількість.

Перший варіант зручніший, але не всі компоненти в таких препаратах містяться в оптимальних дозуваннях, ефективно комбінуються один з одним та повноцінно засвоюються. Також комплексні формули часто містять профілактичні дозування, а їх просто недостатньо при серйозних проблемах. Для отримання максимально ефективного результату слід звернутися до трихолога, зробити лабораторні аналізи за призначенням лікаря й отримати індивідуальний план лікування та догляду за волоссям.

Позитивний вплив на стан волосся має біотин – водорозчинний вітамін групи В (В7), що нормалізує кровообіг на клітинному рівні, відповідає за синтез колагену та бере участь у процесі кератинізації (волосся людини складається на 80-90% з білку кератину). Його додаткове приймання на тлі дефіцитів помітно покращить стан волосся, що стало ламким та інтенсивно випадає.

Вітаміни для зміцнення волосся: які потрібні

Для відновлення, зміцнення волосся, припинення випадіння потрібно вживати достатню кількість білку разом із продуктами харчування. Якщо дефіциту протеїну нема, почніть приймати вітаміни. Для здоров’я корисні:

 • Біотин. Речовина стимулює продукцію власного колагену – компоненту, що відповідає за блиск, ріст локонів та молодість клітин. Біотин відновлює структуру стрижня та допомагає зупинити випадіння.
 • Вітаміни групи В. Особливо фолієва та пантотенова кислота. До речі, дефіцит вітамінів групи В – часта причина появи лупи.
 • Вітамін А. Активізує регенерацію тканин та позбавляє сухості.
 • Залізо. Забезпечує локонам еластичність, пружність та активізує ріст.
 • Мідь. Зміцнює судинні стінки й попереджає кисневе голодування.
 • Цинк. Потрібен для повноцінного засвоєння вітаміну А та активізує ріст волосся.
 • Омега-3. Відновлює нормальну роботу сальних залоз, покращує живлення цибулин, повертає пружність та блиск, відновлює структуру волосся.
 • Вітамін С. Головний антиоксидант і речовина, що покращує засвоєння колагену з еластином. Вітамін С бере безпосередню участь у метаболічних процесах.

Надходження корисних речовин можливе з продуктів харчування або з харчових добавок. Збалансована дієта покращить стан, допоможе вирішити проблеми з волоссям, але, за умови сильного випадіння, приймання вітамінів додатково може стати в пригоді. У такому разі результати будуть максимально швидкими та помітними.

Із якими вітамінами можна приймати біотин

Біотин нормально комбінується з іншими вітамінами та мікроелементами. Він потрібен для волосся, ЦНС, нормального метаболізму, кісток та суглобів. Якщо є проблеми із сухістю, ламкістю та стоншенням волосся, приймання біотину може давати помітні результати.

Препарат «Біотебал» із біотином випускається у зручному дозуванні (по 5 мг у кожній таблетці). Біотин у разі потреби можна приймати з фолієвою кислотою, вітамінами РР та вітамінами групи В.

Висновок

Волосся часто починає випадати, ставати тонким та ламким на тлі вітамінодефіцитів. Робота з останніми помітно покращує ситуацію, зупиняє випадіння та посилює ріст. Дуже корисний для локонів та фолікулів біотин. Водорозчинний вітамін можна отримувати разом із продуктами харчування, але якщо ваш раціон не містить достатньої кількості продуктів, багатих на біотин, слід розглянути варіант додаткового приймання вітаміну.

Література

 1. Biotin: biochemical, physiological and clinical aspects. Said H.M. Subcell Biochem. 2012; 56: 1-19.
 2. Biotin: overview of the treatment of diseases of cutaneous appendages and of hyperseborrhea. Piraccini BM, Berardesca E, Fabbrocini G, Micali G, Tosti A. G Ital Dermatol Venereol. 2019 Oct;154(5):557-566. doi: 10.23736/S0392-0488.19.06434-4.
 3. Comparative evaluation between two nutritional supplements in the improvement of telogen effluvium. Sant’Anna Addor FA, Donato LC, Melo CSA. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2018 Sep 10;11:431-436. doi: 10.2147/CCID.S173082.
 4. Hair Loss After Sleeve Gastrectomy and Effect of Biotin Supplements Ozan Şen 1 2, Ahmet Gökhan Türkçapar 1 Affiliations expand. PMID: 32762597.
 5. Li D. Radulescu A. Shrestha R.T. et al. Association of biotin ingestion with performance of hormone and nonhormone assays in healthy adults. JAMA. 2017; 318: 1150-1160.
 6. Serum Biotin Levels in Women Complaining of Hair Loss. Int J Trichology. 2016 Apr-Jun; 8(2): 73–77.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
если выпадают волосы
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
биотин применение фото
Чому біотин – кращий засіб проти випадіння волосся?
Випадіння волосся – проблема, що знайома багатьом людям. Вона виникає на тлі стресів, хронічних захворювань, незбалансованого харчування, дефіцитів та шкідливих звичок.
Читати більше
витамины для укрепление волос
Вітаміни для зміцнення волосся
Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку.
Читати більше
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
наследственность по волосам
Спадковість та випадіння волосся: роль біотину
Здорове та густе волосся – це мрія кожної жінки. Скільки сил, грошей та часу потрібно, щоб відростити гарне волосся, а воно починає стрімко випадати, що робити?
Читати більше
могут ли волосы поседеть от стресса
Як стрес впливає на стан волосся. Чим корисний біотин?
Хронічний стрес – класична проблема 21 століття, що призводить до порушення роботи різних органів та систем. Спочатку страждають шкіра, нігті та волосся (воно стає сухим, ламким, стоншується).
Читати більше