Як стрес впливає на стан волосся. Чим корисний біотин?

могут ли волосы поседеть от стресса

Хронічний стрес – класична проблема 21 століття, що призводить до порушення роботи різних органів та систем. Спочатку страждають шкіра, нігті та волосся (воно стає сухим, ламким, стоншується). Причина полягає в кардинальній зміні гормонального фону, а дисбаланс гормонів може негативно впливати на кровообіг та метаболізм.

могут ли волосы поседеть от стресса

Випадіння волосся на тлі стресів: причини

Стрес негативно впливає на стан організму загалом. Він порушує метаболізм, кровообіг, фолікули волосся перестають отримувати достатнє живлення. Навіть якщо в певний момент фолікул знаходився у фазі росту, вона зупиняється, порушується ділення клітин.

Унаслідок – спочатку фолікул «засинає», за кілька тижнів випадає. Зміна фаз росту волосся – нормальний процес. Але більше 100-150 фолікулів на добу у такому разі не випадає. На тлі стресів кількість волосся, яке випадає, може бути набагато більшою.

Випадіння волосся на тлі стресу у жінок

У стані хронічного стресу жіночий організм затискається, важливі метаболічні процеси зупиняються. Головним завданням стає виживання, а не звичайне життя. Лікувати випадіння та не працювати зі стресом немає сенсу. Реальні результати дає тільки комплексний підхід.

могут ли волосы поседеть от стресса

Найвідомішим гормоном стресу є кортизол. Якщо гормональний фон порушується, людина поступово звикає до змін, адаптується до нових реалій. Але разом із тим в організмі можуть відбутися такі трансформаці:

 • шкіра голови не отримує нормального живлення, виникає лупа, інші проблеми;
 • можуть турбувати свербіж та загальний дискомфорт (симптоми триходинії);
 • порушується нормальна робота сальних залоз, шкіра стає сухою або жирною;
 • випадіння волосся прогресує, темпи росту уповільнюються;
 • волосся переходить у телогенову фазу та випадає;
 • капіляри не отримують достатню кількість кисню.

Якщо волосся випало від стресу, вирішувати проблему потрібно зсередини, відновлювати здоров’я, нормалізувати спосіб життя. Хронічний гормональний дисбаланс призводить до загального виснаження, необхідності працювати з дефіцитами.

Волосся сильно випадає на тлі стресу? Стабілізуйте психоемоційний стан, почніть нормально відпочивати та висипатися. Часто через стрес може спостерігатися дефіцит біотину, що є основним вітаміном, який відповідає за здоров’я та красу волосся. На тлі дефіциту біотину допоможе його окремий прийом. Препарат з біотином «Біотебал» може позитивно впливати на стан здоров’я загалом, сприяти покращенню стану волосся, нігтів та шкіри. Для досягнення помітних результатів потрібно пройти курс від 4 тижнів.

Випадіння волосся від стресу: лікування

Легше за все відновити волосся після короткотривалого стресу, оскільки у цьому разі організм ще не отримав серйозних ушкоджень. Допоможе здоровий спосіб життя, помірні фізичні навантаження, достатня кількість прогулянок та якісний сон. Підберіть хороші засоби для догляду за волоссям із безпечним складом.

Приділить увагу собі загалом, окремо зосередьтесь на стані волосся. Зверніться до трихолога та інших профільних лікарів, зробіть аналізи (мінімально – загальний аналіз крові та на гормони щитоподібної залози). Корисною стане мікровідеодіагностика – найточніший спосіб дослідження у сучасній трихології. У середньому потрібно розраховувати на терапію тривалістю від 4 до 6 місяців.

Випало волосся на тлі стресу? Біотин допоможе

Лікування волосся, яке почало випадати на тлі стресів, зазвичай передбачає приймання вітамінів. Але до того, як купувати комплекс чи монопрепарат, корисно буде здати аналізи, аби впевнитися в дефіциті певних речовин. Хороші результати для зміцнення та росту дає біотин. Мікронутрієнт контролює перехід фолікулів із однієї фази розвитку в іншу. Також він відповідає за продукцію колагену – білку, що відповідає за пружність, шовковистість волосся, міцність нігтів.

На тлі дефіциту біотину порушуються фази росту волосся, починається активне випадіння. Знижується імунітет шкіри, можуть виникати проблеми з лущенням, розвиваються дерматити. Незамінний біотин для регулювання сальності волосистої частини голови, оскільки його нестача спричиняє себорею. Шукаєте препарат з біотином? Зверніть увагу на Biotebal. Одна таблетка містить 5 мг біотину – це рекомендована добова норма. За необхідністю її можна подвоїти.

могут ли волосы поседеть от стресса

Норми біотину при стресах

Якщо діагностовано дефіцит біотину на тлі стресу, буде корисно приймати його окремо. Добова норма при випадінні – 5 мг. Пити біотин потрібно під час їди.

Стрес викликає загальний збій у роботі організму, може призводити до виснаження. Випадіння волосся – нормальна фізіологічна реакція в такій ситуації. Аби вирішити проблему, розберіться зі стресовими факторами, нормалізуйте спосіб життя, почніть приймати вітаміни. Дуже корисний на тлі стресів біотин – він відновлює фази росту фолікулів, регулює жирність волосся. Новий препарат на українському ринку – «Біотебал». Раніше він продавався у Польщі, тепер доступний і в Україні.

Література

 1. Batista M.C., Ferreira C.E.S., Faulhaber A.C.L. et al. Biotin interference in immunoassays mimicking subclinical Graves’ disease and hyperestrogenism: a case series. Clin Chem Lab Med. 2017; 55: e99-e103.
 2. Deepa P Patel, Shane M Swink, Leslie Castelo-Soccio, 2017 Apr 27, A Review of the Use of Biotin for Hair Loss –https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28879195/.
 3. Derrick Lonsdale. A Review of the Biochemistry, Metabolism and Clinical Benefits of Thiamin(e) and Its Derivatives //Evid Based Complement Alternat Med. – 2016. – Т. 3. – С. 49-59. URL: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1375232/.
 4. Gannavarapu S, Prasad C, DiRaimo J, et al: Biotinidase deficiency: spectrum of molecular, enzymatic and clinical information from newborn screening Ontario, Canada (2007-2014). Mol Genet Metab 2015;116:146-151.
 5. Health Benefits of Biotin //WebMD. URL: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-biotin#1.
 6. Rethinking biotin therapy for hair, nail, and skin disorders. Lipner SR. J Am Acad Dermatol. 2018 Jun;78(6):1236-1238. doi: 10.1016/j.jaad.2018.02.018. Epub 2018 Feb 10.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
Випадіння волосся та догляд за ним
Густе та красиве волосся – мрія будь-якої представниці прекрасної статі. Відрощуєш волосся, купуєш дорогий догляд, а волосся починає випадати, купуєш вітамінні комплекси, але проблема не зникає.
Читати більше
недостаток каких витаминов вызывает выпадение волос у женщин
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
если выпадают волосы
Причини сильного випадіння волосся
Випадіння волосся провокують різні фактори – зазвичай це стрес, хронічні захворювання, незбалансований раціон харчування, дефіцит вітамінів, сухе повітря тощо. Якщо проблема вже є, вживайте відповідні заходи.
Читати більше
Біотин і ваше меню: які продукти сприяють росту здорового волосся
Здоров'я волосся залежить від низки факторів – серед них стреси, хронічні захворювання, генетика та щоденне меню. Дуже часто випадіння починається на тлі нестачі в раціоні вітамінів та мінералів.
Читати більше
витамины для укрепление волос
Вітаміни для зміцнення волосся
Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку.
Читати більше
Прийом біотину в лікуванні волосся
Мікронутрієнти потрібні для підтримання здоров’я та краси волосся. Наприклад, на тлі дефіциту біотину часто починаються проблеми з випадінням та стоншенням, з’являються посічені кінчики.
Читати більше