Спадковість та випадіння волосся: роль біотину

ген облисіння

Здорове та густе волосся – це мрія кожної жінки. Скільки сил, грошей та часу потрібно, щоб відростити гарне волосся, а воно починає стрімко випадати, що робити? Маска з цибулею, жовток яйця, корінь лопуха, мезотерапія (для стійких) чи, може, сироватки з магічною дією – що з цього ви спробуєте спочатку? А що як не допоможе? Без паніки, давайте розбиратися, які мають бути ваші дії одразу, як ви побачили, що волосся почало випадати більше ніж раніше, яка роль спадковості й гормонів у випадінні волосся та як цьому зарадити.

Випадіння волосся починається через різні причини:

 • дефіцит вітамінів;
 • нестача мінералів;
 • хронічні хвороби;
 • стреси;
 • відповідна генетика тощо.

Вчені відносять спадкове облисіння до Hypotrichosis simplex. Захворювання зустрічається у жінок та чоловіків будь-якого віку. Причина випадіння – мутація гену, що кодує білковий G-рецептор. Він міститься на клітинних поверхнях фолікула. Якщо все нормально, приєднується набір сигнальних речовин, запускаються відповідні реакції. Коли робота гена порушена, починаються різні проблеми з волоссям.

Андрогенетична алопеція (АГА) – форма облисіння, зумовлена генетичною спадковістю до випадіння волосся. Проблема має хронічний характер, із часом зазвичай прогресує.

Бажано пройти обстеження, щоб виявити дефіцити та інші супутні фактори, що викликали проблему. Часто причиною генетичної алопеції є дефіцит біотину, тому його додаткове приймання може суттєво покращити ситуацію.

роль біотину

Причини спадкового випадання волосся

Схильність до облисіння передається спадково. Відповідні гени можуть проявлятися не завжди: буває, що людина є донором чи носієм, проте сама має густе та красиве волосся.

Спадковість має визначальну, але не основну роль. Навіть якщо у вас є родичі, які страждають на облисіння, не факт, що ваша причина втрати волосся полягає саме в цьому. Потрібно провести комплексну діагностику, оцінити стан здоров’я, виявити можливі ризики.

У якому віці проявляється спадкове випадіння

Час «активації» гену облисіння різниться – хтось активно втрачає волосся після 20 років, хтось після 30, 40 і навіть 50. По-різному відбувається випадіння у чоловіків та жінок:

 • для жіночого типу характерне дифузне облисіння, воно супроводжується стоншенням локонів у зоні продолу, а згодом по всій голові;
 • характерний показник чоловічого генетичного облисіння – стоншення волосся та випадіння в зоні маківки голови.

АГА (андрогенетична алопеція) часто проявляється в період гормональних змін, для жінок це вагітність, пологи, післяпологовий період, менопауза.

роль біотину фото

Вітамін біотин – його роль в організмі людини

Трихологи, коли проводять діагностику для визначення комплексних причин облисіння, завжди направляють пацієнта на аналізи. Оцінка дефіцитів демонструє, чого саме не вистачає організму, дозволяє підібрати правильну терапію.

Прийом біотину здебільшого помітно покращує ситуацію загалом, стан волосся. Речовини багато в яйцях, рибі, молоці, печінці, сої, бананах, броколі, картоплі, шпинаті тощо. Але для того, щоб отримувати денну норму з їжею, потрібне збалансоване харчування, що не так просто забезпечити, враховуючи швидкий темп життя.

Хорошим варіантом буде щоденний прийом Biotebal – препарату з біотином у дозуванні 5 мг.

Роль біотину для волосся

Біотин зміцнює волосся, покращує його ріст, позитивно впливає на здоров’я загалом.

Препарат Biotebal має оптимальне дозування активної речовини – 5 мг. Це рекомендована добова норма, але, за умови сильного випадіння волосся через дефіцит біотину, дозування можна збільшити до 10 мг та приймати по 2 таблетки на добу. Перед застосуванням препарату необхідно звернутися до лікаря та ознайомитися з інструкцією. Раніше препарат із біотином був у продажу тільки на польському ринку, зараз з’явився і в Україні.

що робити якщо у спадковості випадає волосся

Література

 1. Batista M.C., Ferreira C.E.S., Faulhaber A.C.L. et al. Biotin interference in immunoassays mimicking subclinical Graves’ disease and hyperestrogenism: a case series. Clin Chem Lab Med. 2017; 55: e99-e103.
 2. Grimsey P.F.N., Bendig G., Zitzler J., Lorenz O., Kasapic D., Zaugg C.E. Population pharmacokinetics of exogenous biotin and the relationship between biotin serum levels and in vitro immunoassay interference. Int J Pharmacokinet. 2017; 2: 247-256.
 3. Mock D.M., Biotin: from nutrition to therapeutics., J Nutr. 2017; 147: 1487-1492.
 4. The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review. Almohanna HM, Ahmed AA, Tsatalis JP, Tosti A. Dermatol Ther (Heidelb). 2019 Mar;9(1):51-70. doi: 10.1007/s13555-018-0278-6. Epub 2018 Dec 13. PMID: 30547302.
 5. Sassan Pazirandeh, MD, David L Burns, MD. Overview of water-soluble vitamins //UpToDate. – 2022. URL: https://www.uptodate.com/contents/overview-of-water-soluble-vitamins.
 6. Serum Biotin Levels in Women Complaining of Hair Loss. Trüeb RM. Int J Trichology. 2016 Apr-Jun;8(2):73-7. doi: 10.4103/0974-7753.188040. PMID: 27601860.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
які краще приймати вітаміни при випаданні волосся
Дефіцит вітамінів та випадіння волосся – який зв’язок?
Стан волосся значною мірою залежить від кількості нутрієнтів у раціоні. Найбільший вплив чинять біотин, вітаміни А, С, D, Е, групи В. Якщо почалася проблема з випадінням, потрібно перевірити рівень біотину в крові.
Читати більше
які вітаміни пити для зміцнення волосся
Вітаміни для зміцнення волосся
Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку.
Читати більше
комплекс для зміцнення волосся
Біотин й інші вітаміни: найкращі комплекси для зміцнення волосся
Волосся є дзеркалом стану здоров’я загалом. Якщо його вигляд різко та помітно погіршився, почалося випадіння, порушилася структура стрижня, необхідно зрозуміти причину такого погіршення.
Читати більше
андрогенне облисіння у жінок
Ознаки жіночого облисіння та види лікування
Стереотип про те, що чоловіки частіше страждають від облисіння, зруйновано. Ознаки облисіння у жінок зустрічаються нерідко, але більшість із них сприймають цей факт...
Читати більше
Різні типи волосся: як обрати догляд, що підходить саме вам
Здорове густе волосся здатне прикрасити будь-яку жінку, незалежно від віку та типажу.
Читати більше
чи відновлюється волосся після лікування щитовидної залози
Як захворювання щитовидної залози можуть призвести до випадання волосся і як його лікувати?
Щитовидна залоза - один із найбільших органів ендокринної системи. Її основна функція полягає у виробленні двох гормонів: трийодтироніну (Т3) та тетрайодтироніну (тироксину, Т4).
Читати більше