Як доглядати за волоссям, щоб воно швидше росло

Активність росту волосся у кожної людини закладена на генетичному рівні. У середньому довжина волоска за 25-28 днів збільшується на 1 см. Але це узагальнений показник і він може відрізнятися у жінок залежно від стану здоров’я, віку та догляду за локонами. Чи можна прискорити цей процес та, чи є способи забезпечити швидкий ріст волосся на голові? У цій статті ми розглянемо причини повільного росту, як стимулювати ріст волосся на голові, які вітаміни та процедури можуть вплинути на цей процес.

Причини поганого росту волосся

Волосся — індикатор стану організму. Воно реагує на хронічні та гострі захворювання, прийом медикаментів та стреси структурними змінами, випаданням та зупинкою росту. Перш ніж шукати швидкий спосіб росту волосся, необхідно визначити причину такого стану. Чому волосся повільно росте?

 • Стрес — стан, коли виробляється кортизол (гормон стресу), який впливає на цикл росту, сповільнює його, а також посилює випадання волосся. Позбутися стресу допоможуть прогулянки, медитації, спорт, хобі та інші методики.
 • Дефіцит біотину — головного вітаміну для краси та росту волосся. Взаємозв’язок цього нутрієнта зі здоров’ям локонів доведений багатьма науковими дослідженнями: біотин зміцнює коріння, стимулює ріст, покращує структуру, а також є профілактичним засобом при дерматологічних проблемах. (1-4)
 • Дефіцит заліза або анемія супроводжується кисневим голодуванням, коли клітини тканин не одержують достатньо кисню. Залізодефіцитна анемія коригується харчуванням (до раціону необхідно ввести м’ясо, зелені овочі, бобові) або полівітамінними добавками.
 • Нестача сну пов’язана з порушенням вироблення мелатоніну. При його нестачі волосся стає слабким і ламким. Мелатонін можна приймати у вигляді БАДа, але краще відкоригувати режим сну та відпочинку.
 • Антибіотикотерапія — причина порушення мікрофлори кишківника. При такому дисбалансі страждає не тільки волосся: виникають проблеми з імунітетом, вагою, шкірою, порушується абсорбція мікронутрієнтів, що може спровокувати авітаміноз.
 • Недостатнє живлення волосся призводить до повільного росту, втрати густоти, сухості та ламкості. Для підживлення відмінно підійдуть як професійні сироватки та маски, так і органіка — ефірні та жирні олії, настоянки та відвари.
 • Неправильний догляд — відсутність засобів кондиціювання, термозахисту, часті фарбування і гарячі процедури.
 • Генетика — основний фактор, який відповідає за стан волосся. У деяких жінок максимальна довжина локонів досягає 30-40 см. Якщо волосся не росте довше, рекомендується більше уваги приділити його густоті та зовнішньому вигляду.

Якщо відсутній швидкий ріст волосся, причини можуть полягати в дефіциті вітамінів і нутрієнтів, перевтомі, неправильно підібраному домашньому догляді. Що потрібно використовувати для швидкого росту волосся — порадить трихолог після діагностики стану.

Як швидко росте волосся

Цикл росту волосся складається з трьох фаз:

 • Анаген — фаза активного росту, в якому знаходиться близько 90% всіх волосків. Її тривалість від 3 до 7 років: цей показник у людей різний і закладений генетично.
 • Катаген — завершення активного росту. Фаза триває 2-3 тижні, у такому стані знаходиться близько 10-14% волосків.
 • Телоген — завершення циклу росту волосся та його випадання. У цій фазі знаходиться близько 2% волосків.

В середньому за місяць волосся подовжується на 1 см у європейців, у азіатів цей показник на 10-20% вищий. Пояснюється це особливостями кліматичних умов проживання: зокрема, температурою повітря, що сприяє циркуляції крові.

Як стимулювати ріст нового волосся на голові

Якщо повільний ріст локонів не обумовлений генетикою, можна відрегулювати цей процес. Лікування волосся для швидкого росту — це комплексна програма, яка починається з діагностики та спрямована на корекцію способу життя, усунення тригерів, підтримку волосся та організму в цілому.

Правильний щоденний догляд за волоссям

Правильний, систематичний домашній догляд — це фундамент для здорових довгих локонів. Для швидкого росту волосся що потрібно робити в домашніх умовах?

 • підібрати доглядові засоби за типом волосся та шкіри голови;
 • обов’язково використовувати кондиціонер після шампуню — він відновлює рН, закриває лусочки та оберігає від втрати вологи;
 • кожне третє миття голови завершувати нанесенням зміцнювальної або живильної маски;
 • використовувати якісні термозахисні засоби;
 • мінімізувати термічний вплив фена, плойки, випрямляча;
 • відмовитися від хімічних процедур на користь більш безпечних — тонізуючі маски замість фарби;
 • виключити механічну дію — після миття голови не розтирати волосся рушником, не розчісувати вологе полотно.

Правильний і дбайливий домашній догляд — це частина програми для швидкого росту волосся на голові.

Стрижка кінчиків

Розсічення кінчиків волосся — це пошкодження волосяного стрижня, спричинене нестачею вітамінів та вологи. Фахівці рекомендують “оновлювати” кінці в міру їх розсічення. Така процедура не стимулює ріст, але дозволить виключити більше ушкодження структури.

Для профілактики розсічення кінчиків потрібно використовувати сироватки – спеціальні концентровані склади з живильними та зволожуючими компонентами. Важливо! Сироватки не відновлюють структуру, впоратися з цим може ламінування чи нанопластика. Але зріз є оптимальним вирішенням проблеми та забезпечить гарний візуальний ефект.

Раціон та вітаміни для швидкого зростання

У процесі активізації швидкого росту волосся вітаміни грають одну з найголовніших ролей: недостатність чи дефіцит мікронутрієнтів негативно впливає на цикл росту та структуру. Які вітаміни для швидкого росту волосся на голові рекомендовані:

 • Біотин — стимулює ріст, покращує структуру волосся та стан шкіри голови. Міститься біотин у яєчних жовтках, цільнозернових продуктах, горіхах.
 • Вітамін А — сильний антиоксидант, регулює окислювально-відновлювальні процеси, усуває ламкість і сухість волосся. Міститься вітамін А в помаранчевих овочах і фруктах, м’ясі, рибі, твердому сирі.
 • Вітамін С покращує проникність кровоносних судин та циркуляцію крові, що сприяє насиченню фолікулів киснем та росту волосся. Отримати достатньо вітаміну С можна з цитрусових, ківі, ягід та броколі.
 • Вітамін Е — антиоксидант, що прискорює ріст і зміцнює коріння волосся. Міститься в рослинних оліях, яйцях та горіхах.
 • Вітаміни групи В — прискорюють ріст і зміцнюють коріння, протистоять ранній сивині, мають профілактичну дію при ризиках розвитку лупи та себореї. Вітаміни групи В містяться у крупах, яйцях, горіхах, бобових, яловичині.
 • Вітамін К — надає волоссю блиск. Отримати порцію вітаміну К можна з печінки, моркви, томатів та зелені.

Знаючи, які продукти стимулюють ріст волосся, можна зробити свій раціон максимально корисним. Але отримати добову норму нутрієнтів із меню можна не завжди, у таких випадках рекомендується введення альтернативних джерел — вітамінних та мінеральних комплексів. Згідно з проведеним дослідженням (1) добавки вітамінів, у тому числі і біотину, демонструють гарні результати вже через 6 місяців. У людей з повільним ростом та першими ознаками телогенової алопеції (коли волоски випадають, а на їх місці не ростуть нові) відзначається прискорення росту, зменшення випадання та прояви облисіння, покращення структури. У людей, які проходили лікування волосся для швидкого росту вітамінами, покращилося співвідношення телогена та анагена на 23,4%.

Все частіше для лікування дерматологічних проблем волосся та шкіри голови використовується біотин. Науково доведений його зв’язок зі станом волосся: серед обстежуваних жінок з телогеновою алопецією у 38% встановлено дефіцит мікронутрієнта (6). Його нестача проявляється цілим комплексом симптомів: повільний ріст або повна його відсутність, рясне випадання, сухість, ламкість, розсічення кінчиків. Рекомендована добова доза біотину 5 мг коригує стан волосся та шкіри голови: усуває алопецію шляхом зміцнення коренів та активізації росту, покращує структуру, усуває синдром волосся, що не розчісується (4,5,6). Біотин синтезується організмом і має високу біодоступність, якщо немає проблем з його абсорбцією в кишківнику, тому з дефіцитним станом стикається менше людей, а недостатність біотину — поширене явище. Джерелом біотину є цілісні крупи, горіхи, насіння, жовтки яєць. Забезпечити добову дозу біотину можна препаратами з його вмістом. Польський препарат Biotebal у формі таблеток містить 5 мг біотину: однієї таблетки достатньо для забезпечення необхідної дози нутрієнта.

Масаж голови

Повільне зростання волосся може бути наслідком порушення кровотоку. Секрет швидкого росту волосся у забезпеченні фолікулів поживними мікронутрієнтами та киснем, які надходять у клітини з кровотоком. Масаж забезпечує швидкий ріст волосся на голові. Для цього не обов’язково відвідувати масажний кабінет, покращити циркуляцію крові можна самостійно:

 • робити гімнастику для поліпшення постави та стану апоневрозу;
 • використовувати спеціальну масажну щітку під час миття голови;
 • робити самомасаж пальцями, для покращення ефекту використовувати сироватки та олії з ефектом активатора росту;
 • розчісувати волосся кілька разів на день.

Масаж потрібно робити регулярно, приділяючи цій процедурі щонайменше 10 хвилин на день.

Здоровий спосіб життя

Як швидко прискорити ріст волосся? Необхідно подбати про здоров’я всього організму:

 • Забезпечити фізичну активність. При фізичних навантаженнях виробляються ендорфіни — гормони щастя, які покращують настрій та стимулюють ріст локонів.
 • Забезпечити повноцінний сон, який допомагає повністю перезавантажитись, відновити енергетичний баланс, а також рівень гормону мелатоніну.
 • Уникати стресів та перевтом, що допоможе відкоригувати рівень кортизолу.

Важливим фактором для здоров’я волосся є відмова від алкоголю (7) та куріння (8).

Секрет швидкого росту волосся

Органічні активатори — це хороший спосіб як стимулювати ріст нового волосся. Які засоби варто додати до вітамінотерапії та масажів:

 • Маски з вмістом касторової або реп’яхової олії, медом, соком цибулі зміцнюють фолікули, зволожують і живлять шкіру голови, стимулюють ріст.
 • Маска з гірчиці посилює циркуляцію крові, забезпечуючи постачання поживних елементів та кисню до клітин.

Розглядати “народні” рецепти як самостійний метод як швидко прискорити ріст волосся на голові не можна, необхідний комплексний підхід до вирішення проблеми: збалансований раціон, масажі, вітаміни та біотин. Біотин є особливо важливим мікронутрієнтом для волосся: лише 5 мг (рекомендована добова доза) добре впливає на ріст, зміцнює фолікули та покращує структуру. Отримати цю дозу можна із препаратів, які містять біотин. На українському ринку представлений препарат Biotebal польської компанії «Польфарма». Одна таблетка Biotebal містить 5 мг біотину, що забезпечує необхідну добову дозу.

Дослідження

Стимуляція росту волосся зводиться до стимуляції надходження достатнього обсягу крові до фолікулів. Цей механізм забезпечує корінням живлення та кисень, які у поєднанні стимулюють розвиток волоска. Для стимуляції росту волосся в шампуні вводять силікон та лаурилсульфат натрію. Але їх ефективність залишається під питанням, оскільки час контакту компонентів зі шкірою голови під час миття недостатній.

Органічний аналог цих складових — гірчичний порошок, цукор і реп’яхова олія. У ході дослідження (9) ця суміш наносилась на ділянки голови на 20-60 хвилин один раз на тиждень протягом місяця. За рахунок посилення припливу крові зафіксований ріст нового волосся і активація зростання вже сформованих стрижнів.

У складі суміші роль активатора грає гірчиця, цукор посилює її ефект, а реп’яхова олія є джерелом вітамінів, мінералів, флавоноїдів та інших необхідних нутрієнтів.

Швидкий ріст волосся на голові — результат комплексного підходу для вирішення проблеми. Якщо волосся росте повільно, рекомендується пройти діагностику та визначити причину такого стану. Лікування волосся для швидкого росту полягає у підтримці всього організму: збалансоване харчування, здоровий спосіб життя, усунення авітамінозу, контроль рівня біотину, відсутність стресів та перевтом, а також якісний і правильний домашній догляд.

Список використаних джерел

 1. (2) A Review of the Use of Biotin for Hair Loss Deepa P. Patel; Shane M. Swink; Leslie Castelo-Soccio
 2. (1) Efficacy and Safety of a Food Supplement Containing L-cystine, Serenoa repens Extract and Biotin for Hair Loss in Healthy Males and Females. A Prospective, Randomized, Double-blinded, Controlled Clinical Trial Mridvika Narda, Sonia Aladren, Enza Cestone, Vincenzo Nobile
 3. (3) Serum Biotin Levels in Women Complaining of Hair Loss Ralph M Trüeb
 4. (4) Biotin: overview of the treatment of diseases of cutaneous appendages and of hyperseborrhea Bianca M Piraccini, Enzo Berardesca, Gabriella Fabbrocini, Giuseppe Micali, Antonella Tosti
 5. (5) Familial Uncombable Hair Syndrome: Ultrastructural Hair Study and Response to Biotin V Boccaletti Zendri, G Giordano, L Gnetti, G De Panfilis
 6. (6) Uncombable hair syndrome: observations on response to biotin and occurrence in siblings with ectodermal dysplasia W B Shelley, E D Shelley
 7. (8)  The Effects of Smoking on Hair Health: A Systematic Review Arash Babadjouni, Delila Pouldar Foulad
 8. (7) Effect of Behavioral Factors on Severity of Female Pattern Hair Loss: An Ordinal Logistic Regression Analysis Yanhua Yi, Xiaoqiang Li, James Jia
 9. (9) ОПИС ДО ПАТЕНТУ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ Індріксон Є.В., Лазорик М.І.

Замовити
Інші статті
Назад
Вперед
які вітаміни пити для зміцнення волосся
Вітаміни для зміцнення волосся
Щоденна втрата частини волосся – нормальний процес його відновлення. Поява залисин, порідіння волосся викликає як естетичний, так і моральний дискомфорт у жінок будь-якого віку.
Читати більше
чи допомагає біотин при стресах
Як стрес впливає на стан волосся. Чим корисний біотин?
Хронічний стрес – класична проблема 21 століття, що призводить до порушення роботи різних органів та систем. Спочатку страждають шкіра, нігті та волосся (воно стає сухим, ламким, стоншується).
Читати більше
втома та випадання волосся причини
Який вплив на здоров’я волосся може мати дефіцит сну та втома?
Більшість людей недооцінюють важливість міцного здорового сну. Пізніше лягти й раніше підвестися — означає, що більше часу можна приділити роботі, побуту, спорту, спілкуванню чи навчанню.
Читати більше
Сезонні зміни та волосся: як адаптувати догляд залежно від пори року
Розкішне волосся — це результат правильного догляду. Кожна жінка має свій ритуал і доглядові засоби, підібрані з особливою ретельністю.
Читати більше
дефіцит вітаміну волосся
Чи впливає дефіцит вітамінів на сезонне випадання волосся у жінок?
Випадання волосся — досить поширене явище, з яким не з чуток знайомі і чоловіки, і жінки. Втрата волосся — це природний фізіологічний процес: спостерігати волоски, що випали, на гребінці...
Читати більше
як вибрати дозування біотину при випаданні волосся у жінок
Найкращі способи застосування біотину для запобігання випадінню волосся у жінок
Стан волосся – індикатор здоров'я людини. Якщо локони стали сухими, січуться, випадають, варто виключити хронічні захворювання, вітамінодефіцити...
Читати більше